banner851

banner614

ÜNLÜ GURME DÜZCE YEMEKLERİNİ TATTI

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün ev sahipliğinde düzenlenen şirket tanıtım toplantısı ünlü isimleri de ağırladı. İmran Aktepe öncülüğünde Konuralpli kadınlar tarafından hazırlanan 81 çeşit Düzce yemeğinin davetlilere sunulduğu toplantıya ünlü lokanta sahibi ve Gurme Süreyya Üzmez ile Eşi Mahmure Üzmez de katıldı.

banner846
Gündem 02.10.2019, 10:14 03.10.2019, 02:20
2557
banner844
Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün belediye iştirak şirketlerinin tanıtımı amacıyla Erguvan Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği lansman organizasyonu Düzce'de bir ilke de sahne oldu.


‘Konuralp Mutfağı'ndan 81 Lezzet' projesine öncülük eden İmran Aktepe'nin koordanisyonunda Konuralpli kadınların el emeği ile hazırlanan 81 çeşit yöresel lezzetin misafirlere ikram edildiği organizasyona Başkan Özlü'nün yakın arkadaşı Ankara'da balık restoranı bulunan ünlü Gurme Süreyya Üzmez ve eşi Mahmure Üzmez de katıldı.

Organizasyonda hazırlanan 81 çeşit yöresel lezzeti konuklarla birlikte tadan Süreyya Üzmez, yemek çeşitlerinin birbirinden güzel olduğuna dikkat çekerek seçim yapmakta zorlandığını dile getirdi. Yerel lezzetlerin sosyal tesislerde sunularak ulaşılabilir bir seviyeye taşınması düşüncesinin de çok doğru bulduğunu belirten Üzmez, 'Değerli arkadaşım' şeklinde hitap ettiği Başkan Özlü'nün Düzce'nin turizm potansiyelini ortaya çıkaracağına, hatta bu dinamiğin güçlenerek artacağına inandığını söyledi.

Süreyya Üzmez kimdir?
Türk Silahlı Kuvvetleri'nde görev yaparken yemek konusuna olan ilgisi ve edindiği tecrübeler doğrultusunda yemek sektörüne geçiş yapan Süreyya Üzmez, özellikle balık ve deniz ürünleri konusunda uzmanlığı ile tanınmıştır. Ankara'da bulunan ünlü bir balık restoranının sahibi olan Üzmez, sağlıklı ve menşeinden getirilen, doğasında yetişen balıkları müşterilerine sunması ile biliniyor. Milliyet Gazetesi'nde tematik köşe yazıları kaleme alan Üzmez, 320 sayfalık balık aksiklopedisi bulunuyor. Ayrıca çeşitli mutfak ve yemek üzerine yayın yapan dergilerde de makaleler yazdı.
Yorumlar (8)
vatandaş 2 yıl önce
ne olursan ol sonradan gurme olma, milletin rızkını yiyin bakalım böyle.. bunların hesabını rabbim soracak.
zuhaha 2 yıl önce
düzcenin yöresel yemeği mi var mış...
Düzce li 2 yıl önce
Sözde tasarruf, gelsin davetler. Birde milletin rızkını yiyen gurmelerden çağırmışlar.
Misafir 2 yıl önce
Bunlar neyin kafasını taşıyor
Orçun Togan 2 yıl önce
Körler sağırlar birbirini ağırlar... Süper tanıtım olmuş. Tüm Türkiye'de ki seyahat bloglarında ve sosyal medya hesaplarında Düzce'nin yemekleri ve doğası gündemde...(diye haberleri ne çok isterdik oysa ki)
Asabi 2 yıl önce
Karışmayın. Başkan kemer sıkıp mali disiplin uyguluyor...
Misafir 2 yıl önce
Allah aşkına, yemek yemek için turist mi gelir? Neyin kafasını yaşıyor bunlar? Yiye yiye Düzceli başkanlar bitiremedi, dışarıdan yemeye misafir mi davet ediliyor :)))
Aa 2 yıl önce
Sana kesinlikle katılıyorum. Yiye yiye bitirmeye ant içilmiş gibi. Bunu anlamak için sadece İstanbul Caddesi'ne bakmanız yeterlidir.