banner851

banner614

"ÜRETİCİLERİ KIŞKIRTMAK İSTİYORLAR"

banner619

AK Parti'li bazı isimleri hedef alan söylemleri nedeniyle MHP'nin ihraç düğmesine bastığı Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındıkta FETÖ'cü bir oyun oynandığını savundu. TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Düzce'yi de ilgilendiren çarpıcı açıklamalar yapan Enginyurt, mayıs ayında TMO'nun 25 liraya sattığı fındığın bugün 19 liraya düşmesinin nedeni olarak Batı Karadeniz'de 2 defa FETÖ'den içeri alınan bir tüccara ait tekelci firmayı gösterdi.

banner846
Gündem 22.07.2020, 14:45 22.07.2020, 16:20
6890
banner844

Ordulu olup kendisine ait fındık bahçesi olmadığı halde mecliste üreticinin sesi olan ve haksızlıklara karşı dik duruşuyla Düzceliler'den de alkış alan MHP'li Cemal Enginyurt, geçtiğimiz haftalarda TBMM'de düzenlediği basın toplantısında FETÖ'nün elinin fındığa uzanmaya devam ettiğini öne sürdü.

Gözler Düzce'deki FETÖ'cü tüccarlarda!

Enginyurt'un FETÖ söylemleri sırasında Batı Karadeniz'i işaret etmesi gözleri örgütün Düzce'deki tüccar yapılanmasına çevirdi.

"Son bir aydır fındıkta FETÖ'cü bir oyun başladı"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fındık üreticisine değer verdiğini dile getiren Enginyurt, "Geçen sene fındığımıza sahip çıktı, bu sene de sahip çıkacağını biliyoruz. Lakin fındık üzerinde bir oyun başladı. Son bir aydır fındıkta FETÖ'cü bir oyun başladı." dedi.

"Batı Karadeniz'de 2 defa FETÖ'den içeri alınan tüccar yüzünden fındık 19 liraya çekildi"

Mayıs ayında Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)'nden 20 bin ton fındığı almak için 400 bin ton talebin geldiğine işaret eden Enginyurt, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Yüzde 25 ücreti nakit TMO'ya yatırıldı. TMO fındığı 24 liradan sattı. Ama ne olduysa son bir haftadır fındık 18-19 liraya düştü. Bu nasıl oldu? Fındık piyasaya inmedi, fındık toplanmadı. Ortada bir fındık da yok patlama yapsın. Nasıl fındık düştü? Baktık ki Batı Karadeniz'de 2 defa FETÖ'den içeri alınan ve bir tekelci firmanın Batı Karadeniz temsilcisi olan bir FETÖ'cü ve yine Doğu ve Orta Karadeniz'de ayrı bir FETÖ'nün mütevelli heyetlerinde görev almış iki tane FETÖ'cü ile beraber yanına aldıkları 15 tüccarla fındık 19 liraya çekildi."

"Türkiye kaos, kargaşa, bir Gezi türü kalkışmaya götürülüyor"

Enginyurt, Erdoğan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye seslenerek, "Bunlar bir ay önce TMO'dan 25 liraya fındık alırken bugün ne yaptılar da fındık 19 liraya düştü? Bu FETÖ'cülerin niyeti belli Sayın Cumhurbaşkanım. Bunlar iki defa hapse girmişler, sizden intikamı unutmadılar. Cunhur İttifakı'ndan intikam almayı unutmadılar. Fırsat buldukça milletle Cumhur İttifakı'nın  arasını açacaklar. Türkiye, şu anda bir kaos, bir kargaşa, bir Gezi türü kalkışmaya götürülürken, fındık üreticilerini de birileri kullanmak, kışkırtmak istiyor." diye konuştu.

"3-5 kuruş Biz Bize Yeteriz Kampanyası'na para bağışlayıp Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı'nın yanındayız gösterisi yapmasınlar"

"Sayın Cumhurbaşkanım bu oyunu bozmalıyız" diye seslenen Enginyurt, sözlerine şöyle devam etti:

"Batı Karadeniz'de İki defa FETÖ'den tutuklanan, TUSKON denen hain örgütün başkanlığına aday olan fındıkta oyun oynuyor Sayın Cumhurbaşkanım. Sizi ve Sayın Bahçeli'yi ve Millet İttifakı'nı milletin gözünden düşürmek istiyorlar Sayın Cumhurbaşkanım. Bu FETÖ'cüler bundan sonra bilsin ki peşlerindeyiz. Adalet önünde dahi hesaplaşacağız. Türkiye Cumhuriyet savcılarını, İçişleri Bakanlığı'nı, Adalet Bakanlığı'nı göreve davet ediyoruz. Hapse girmiş, hapisten çıkmış bu FETÖ'cü Cumhur İttifakı'ndan, Recep Tayyip Erdoğan'dan intikam almak istiyorsa biz karşısında dimdik duracağız. Fındığımızı, hakkımız kimseye yedirmeyeceğiz. Bu FETÖ'cüler takip edildiklerini bilsinler. Bu FETÖ'cünün peşine düşüp de daha dün FETÖ'cülerin sohbetlere giden 'ihracatcıyım' diyenler de bilsinler ki onları da tanıyoruz, onları da biliyoruz. 3-5 kuruş Biz Bize Yeteriz Kampanyası'na para bağışlayıp onları da yerel gazetelerde haber yaptırıp Sayın Cumhurbaşkanı ve Cumhur İttifakı'nın yanındayız gösterisi yapmasınlar. Alayını biliyoruz, alayından hesap soracağız."

"Taban fiyatı 24 liradan az olmamalı"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan bu yıl fındık taban fiyatının 24 liradan az olmamasını talep ettiklerini söyledi.

Yorumlar (18)
Yaşar uygun 12 ay önce
Aramaya gerek yokki ferrotenin ortağı zaten belli Bilal Erdoğan
Erdi 12 ay önce
Dur DURAK bilmiyorlar
Bu Kişiye cevap 12 ay önce
Oltan mı :)) Yeni adı Ferrero. Mantıklı aslında Fetöcü olabilir.İsmi de benziyor. İtalyan şirketi de ele geçirmiş. Şaka gibisiniz sevgili ülkemin okumayan insanları..
Serdar ç 12 ay önce
24 altında alan herkimse tüccar fabrika cezayi islem uygulansın baska türlü bunların önüne gecilmez söylencek çok şey var ama Allah bunları bildigigibi yapsın
murat 12 ay önce
bu uğursuzlar düzce’ye geldiklerinden bu yana düzcemizin başına gelmeyen kalmadı.
Düzceli 12 ay önce
Çıkarmasaydı hapisten millete oluyor olan
Sıddık bin ömer 12 ay önce
Açıkça Mustafa Aycan diyor bağıra bağıra 700.000tl bagıştan bu anlatılmak istenmiş özeti bu bingo oltan ve aycan a.ş
Yorumsuz.. 12 ay önce
Keske findik 5 liraya dusse gerek yok bence. Fazla para veripte millwti mi zengin edeceksiniz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı