banner851

banner955

ÜST SEVİYEDE TRAFİK TEDBİRLERİ UYGULANACAK

Türkiye'nin önemli kara yolu geçiş güzergahındaki Düzce ve Bolu'da, bayram tatili boyunca ulaşımda aksaklık yaşanmaması için Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunda üst seviyede trafik tedbirleri uygulanacak.

Gündem 27.07.2020, 14:20
2431
ÜST SEVİYEDE TRAFİK TEDBİRLERİ UYGULANACAK
banner1032

Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesiminde, Kurban Bayramı tatili süresince kontrollü trafik akışı sağlanması amacıyla yürütülen çalışmalar tamamlandı.

"İstanbul'un Anadolu'ya açılan kapısı" olarak bilinen Bolu Dağı Tüneli kesiminde bayram tatilinde ulaşımda aksaklık yaşanmaması için Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunda üst seviyede trafik tedbirleri uygulanacak. Düzce ve Bolu emniyet müdürlüklerine bağlı trafik ekipleri, bayram tatili öncesinde Anadolu Otoyolu ve D-100 kara yolunda denetimlerini arttırdı.

Tatil boyunca bölgeden geçecek sürücüler, trafik kurallarına uymaları konusunda uyarılacak. Kara yolları ekipleri tarafından bölgede, elektromekanik sistemler ile kameralara bakım yapıldı, Kaynaşlı gişeleri ile Abant Kavşağı arasında bulunan 23 kilometrelik bölgede yol bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirildi. Kurban Bayramı tatili için yola çıkacak sürücülerin söz konusu bölgede sorun yaşamaması, yolun, yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle ulaşıma kapanmaması için ekip sayısı artırıldı. Bayram süresince 8 ekip, 32 personel ile 7 gün 24 saat esasına göre çalışacak, itfaiye ve kurtarıcılar hazır bulundurulacak.

Bölge 90 kamerayla takip ediliyor

Kaynaşlı-Abant Kavşağı arasındaki 23 kilometrelik alanda yer alan Bolu Dağı Tüneli kesimi, 90 kamerayla Bolu Dağı Tüneli Kontrol Merkezi'nden takip ediliyor. Komuta merkezinde görevli personel, yaşanabilecek olumsuzlukları ekiplere anında aktaracak. Anadolu Otoyolu'nun trafiğe kapanması durumunda ulaşımın alternatif yollara yönlendirilmesine yönelik hazırlıklar da tamamlandı.

Yorumlar (1)
Resim 2 yıl önce
Resimdeki görevli ekrana bile bakmıyor yapmacik foto çektirmek için durmuş gibi belli ediyor öncelikle kisin acik tutmayı basarsak yoku yeter
18
parçalı bulutlu