banner615

banner614

banner701

“ÜSTÜN KİŞİLİĞİYLE İNSANLIK İÇİN EN GÜZEL ÖRNEK”

banner619

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde sekizgen mimarisi ve kubbesiyle Türkiye'de tek olma özelliğine sahip Akçakoca Merkez Camisi’nde Mevlit Kandili, alınan Kovid- 19 önlemleriri eşliğinde idrak edildi.

Gündem 29.10.2020, 10:50
132
“ÜSTÜN KİŞİLİĞİYLE İNSANLIK İÇİN EN GÜZEL ÖRNEK”
banner785

Mevlit Kandili yurdun dört bir yanında idrak edildi. Düzce genelinde de vatandaşlar, Mevlit Kandili dolayısıyla birçok camide namaz kılıp dua etti.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde Selçuklularda kullanılan, Türk otağ çadırından esinlenilerek inşa edilen sekizgen mimarisi ve kubbesiyle Türkiye'de tek olma özelliğine sahip Akçakoca Merkez Camisi’nde kandil programı gerçekleştirildi.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan kandil programını ilgiyle izleyen cami cemaati ellerini dua için semaya açtı. Daha sonra verilen sohbette Hazreti Muhammed'in doğum günü olan Mevlit Kandili'nde tüm Müslümanların camilerden ve evlerinden dua ettiği belirtilerek, "Peygamberimiz Hazreti Muhammed, üstün kişiliğiyle insanlık için en güzel örnek ve rehber olmuştur." denildi.

Cami cemaati, yanlarında getirdikleri seccadelerde sosyal mesafe kuralına uyarak yatsı namazını kıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle maske ve sosyal mesafe önlemleriyle gerçekleşen program, yatsı namazının ardından sona erdi.

Yorumlar (2)
001 4 hafta önce
Camilerde ne kadar tuğla parası toplandı? malum epeydir korona var diye toplanamamıştı
Yorumcu 4 hafta önce
Araplarin kulturunü din diye yasiyoruz.Allah soracak hepinize benim dinimi niye terkettiniz diye.Oeygamberin ana rahmine ulastigi gunmus.Yuh ulan yanindamiudiniz dogum yili bile belli degil uc sene oynuyor.Bir tek Kadir gecesi kuran da gecer
parçalı az bulutlu