banner851

banner614

UYARI İMAMLARDAN GELDİ

Dualarımızın, ülkemizin huzuru ve güvenliği için Afrin'de operasyonlar düzenleyen askerlerimizle olduğu şu dönemde, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın adını kullanarak şehit ailelerine para topladıklarını söyleyen dolandırıcılar, Düzce'de vatandaşların iyi niyet duygularını suistimal ediyor. Cuma Hutbesi'nde Diyanet'in asla böyle bir para toplamayacağının altını çizen imamlar, "Devletimiz güçlü şehitlerine ve gazilerine bakar." diyerek dolandırıcılara karşı dikkatli olunması istedi.

banner619
Gündem 02.02.2018, 14:38 02.02.2018, 16:33
2309

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve tüm Türkiye'deki camilerde okunan Cuma Hutbesi'nde bu haftda "İslam’ın İki Ana Kaynağı: Kur’an Ve Sünnet" konusu işlendi. Hutbenin sonunda imamlar "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın" adını kullanarak dolandırıcılık yapanlara karşı vatandaşları uyardı.

Belediye de uyardı
Düzce'de en çok rastlanan yöntem olan telefon dolandırıcılığına yönelik sık sık kurumlardan halka

'Tuzağa düşmeyin!' mesajı verilirken, son olarak Düzce Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada Başkan Dursun Ay ile başkan yardımcılarının adını kullanarak maddi yardım talebinde bulunan şahısların tespit edildiği belirtilerek, "Bu tür arama ve taleplerle Düzce Belediyesi’nin hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili olarak Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulmuştur." uyarısı yapıldı.

"Diyanet asla böyle bir para toplamaz"
Bugün Cuma namazı için Düzce'deki camileri dolduran cemaate ise "Şehit aileleri için para topluyoruz." diyerek kapı kapı gezen dolandırılara dikkat edilmesi yönünde önemli bir uyarı geldi. "Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan geliyoruz." diyerek şehit ailelerine yardım parası topladıklarını söyleyen dolandırıcılara kesinlikle para verilmemesi uyarısı yapan imamlar, "Diyanet asla böyle bir para toplamaz. Devletimiz güçlü şehitlerine ve gazilerine bakar." diyerek, bu tür taleplere kesinlikle itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (13)
Vatandaş 4 yıl önce
Camiye yardim yapmak istemiyorsa yapma ama yapana da engel olmak da olmaz
Camiler ve gorevlileri bizler icin var biraz oz elestiri yapin hakki ile yardim yapan sesini cikarmaz derim !!!!
Vatandaş 4 yıl önce
3.camilerde ki veya gorevlilere hata aramak elbette hakkimiz ama biz vatandas olarak ne kadar dogru is yapiyoruz yaotigimiz birtek oy olmazki sadece oy yerlere saga sola cop atip duruyoruz bu copleri i yerlerden almak bir hizmet
Vatandaş 4 yıl önce
Bir cemaat olarak oz elesitiri yapmak ta fayda var
1. Hocalar evet namaazi bırakıp disari cikiyor para toplamak icin vatandas da namazi bırakıp gidiyor hoca ne yapsın
2.bu ulkede camilere %100 ihtiyaci karsilansa muhalefet ses cikarir
Duzceli 4 yıl önce
ASLINDA BU KONU AÇILMISKEN HER CUMA NAMAZINDA CEMAATTEN YARDIM ISTENIYOR BU TUR YARDIMLARIDA YASAKLANMASI LAZIM EGER YASAKLANIRSA KIMSE BU TUR YARDIM ADI ALTINDA IYI NIYETLI INSANLARIMIZDAN PARA ISTEYEMEZLER
O kadar çok ki 4 yıl önce
Yolda, kahvede, parkta ''Allah rızası için camiye yardım''diyerek para toplayan var. Cuma namazı çıkışı cami yardımı diye para toplayan var.Diyanet bunları yasaklasın.
Zorlamı alıyorlar diyene 4 yıl önce
Zorlamı alınıyor diyeceğine neden alınıyor? Kötü niyetle toplanıyor olabilirmi? demek aklına gelmiyormu? Benim vergimle oluşan bütçeden, Diyanet en azla payı zaten alıyor.
zorla mı alıyor 4 yıl önce
sen verme.iyilik yapmak isteyen varsa yardım eder sanane.zorla mı topluyrlar.özgürsün.verirsin vermezsin.
Vatandaş 4 yıl önce
Düzce köpek ve dilenci istilası aldında bimere.şikayette bulunaçam belediyenin asıl görevi bu zabıtası devamlı cedidiye cay ocağında lak lak yapmaktan başka işleri yok
Vatandaş 4 yıl önce
Dolandırıçıya gerek yok düzce sokakları dilenciden geçilmiyor bıktık bıktık köpek sürüsü bir dilenci iki düzce köpek ve dilenci istilası altında
Üfürükçü hoca 4 yıl önce
Arkadaş para toplayıcam diye namazı yarıda bırakıp kapıya tezgah açan hocalar var ya. İbadetin bile bedeli var
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın