banner851

banner955

“UYARILARA DUYARLI OLALIM…”

Bu akşam saatlerinden itibaren beklenen yer yer kuvvetli sağanak yağışların, olası bir felakete dönüşmemesi için, Düzce’de tüm kurumlar alarm durumuna geçti. Düzce Valiliği, dere kenarlarında veya fındık bahçelerinde konaklayan mevsimlik tarım işçilerini dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Gündem 19.08.2021, 12:23
5190
“UYARILARA DUYARLI OLALIM…”
banner986

Meteoroloji’nin son yaptığı değerlendirmelere göre, Düzce bu akşam saatlerinden itibaren yer yer çok kuvvetli yağışlı havanın etkisi altına girecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan uyarıda, vatandaşların yağış anında ani su taşkınları, sel ve ulaşımda oluşabilecek tüm olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Düzce Valiliği tarafından yapılan son dakika uyarısında ise, yağışların olası bir felakete dönüşmemesi için, özellikle dere kenarları ve fındık bahçelerinde konaklayan mevsimlik tarım işçileri uyarıldı. Akşam saatlerinde etkili olması beklenen sağanak yağışlar nedeniyle tüm kurumların teyakkuza geçtiği belirtilen açıklamada “İlimiz genelinde akşam saatlerinden itibaren beklenen yoğun sağanak yağış dolayısıyla tüm kurumlarımız işbirliği içerisinde ve teyakkuz halindedir. Vatandaşlarımızın dere yataklarından uzak durmalarını, fındık işçilerimizin çalıştıkları bahçelerde, konaklama yaptıkları alanlarda dikkatli ve uyarılara duyarlı olmalarını istirham ediyoruz” denildi.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (0)
23
açık