banner851

banner955

Uyarıya tepki geldi

Düzce'nin İski'nin su havzasına girmesi sonrasında İski tarafından Düzce'nin değişik bölgelerine uyarı levhaları konuldu. Ancak Düzce'liler bu levhaları pekde dikkate almıyorlar.

Gündem 22.11.2009, 14:05
123
Uyarıya tepki geldi

İstanbul'un su havzasına girmemiz dolayısıyla İski bölgede hemen herşeye sahip çıkmaya başladı. Su kaynakları koruma altına alınmaya çalışılırken, bazı yerleşim yerlerinin belirli bölgelerine de uyarı tabelaları asıldı. Uyarı tabelalarında moloz, çöp ve benzeri atıkların dökülmesi yasaktır ibaresi yer aldı.

Düzce'liler ise İski'yi bir türlü sevemediler. İski'nin belirli bölgelere diktiği tabelalara karşı tabelaların çevresi atık deposuna döndü. Çocuk bezinden pet su şişelerine, cam şişeden inşaat malzemesi atıklarına kadar bir çok çöpün yer aldığı tabela dibinde çöplüğü ile ilgili olarak ise çevrede konuştuğumuz Düzce'liler “tabela konulmadan bu kadar çöp yoktu, İski tabelayı koydu, çevre çöple dolmaya başladı” diyorlar.

Düzce'yi suyundan havasına,yer altı zenginliklerinden fabrikalarına, inşaatından yol yapımlarına kadar hemen herşeyi ile kontrol altına alan İski ile bölgemizin insanı mücadelesini nasıl sürdürecek.

Yorumlar (0)
20
açık