banner851

banner614

UYUŞTURUCUYLA KARARLI MÜCADELE

banner619

Bağımlılık Yapıcı Maddeler ile Mücadele kapsamında kurumların daha etki ve iş birliği içerisinde çalışabilmesi için Uyuşturucu Alt Komisyonu Düzce Valiliğinde bir toplantı düzenledi. Toplantıda uyuşturucuyla mücadele yöntemleri üzerinde durulurken mücadeleden olumlu sonuç alma oranını alma adına çalışmaların kapsamının genişletilmesine yönelik çalışılacak.

banner846
Gündem 30.07.2015, 17:41
1928
UYUŞTURUCUYLA KARARLI MÜCADELE
banner844
Düzce Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü bünyesince Valilik İl Milli Eğitim Toplantı Salonunda, Uyuşturucu Alt Komisyonu Bağımlılık Yapıcı Maddeler ile Mücadele kapsamında kurumların daha etki ve iş birliği içerisinde çalışabilmesi için bir araya geldi. Toplantıya Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Serhat Cora, Düzce Üniversitesi sağlık Yüksek Okulu Hemşirelik Bölümü Öğretim Görevlisi ve Bağımlılık Uzmanı Öğretim Görevlisi Dilek Akkuş, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Şube Müdürü Doktor Semra Metin, İl Müdürlükleri temsilcileri, Kurum temsilcileri,  Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri katıldı.

Toplantıda uyuşturucuyla sürdürülen mücadelede bağımlılara ve olaylara müdahale yöntemleri üzerinde duruldu. Yapılacak çalışmalar hakkında kurul üyelerinin görüşleri alındı. Toplantıda alınan kararların üst kurula gönderilmesine karar verildi. Mücadelenin geniş kapsamlı olması ve yüksek seviyede geri dönüşün elde edilmesi adına ilçeler ile köy ve mahalle muhtarlarını da çalışmalara dahil etme yönünde görüş birliğine varıldı.

Uyuşturucu ile mücadelede sadece kolluk kuvvetlerinin yaptıkları çalışmaların yeterli olmadığı gerekçesiyle Ulusal Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu oluşturulmuş illerde Valilerin başkanlığında tüm bileşenlerin üye olduğu komisyonlar kurulmuştu.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (5)
allah sizlere güç versin 6 yıl önce
yasayı tbmm yapar,bu yüzden sandıklara gittiğimiz kişiler buyasaları çıkarmalı.düzcede cezayasası çıkmaz.burdaki arkadaşların çalışmalarının temeli uyuşturucu kullanmayan çocukları uzak tutmak.birileri birşey yapıyorsa destek olalım köstek değil
GEÇ KALAN ADALET BİR GÜN 6 yıl önce
ülke gençliğini neslimizi yok eden bu bela ile bu yöntemlerle savaş vermemiz fuzuli zaman kaybı beyhude uğraştır.sayın yasa koyucular lütfen bunun çaresinin caydırıcı cezalar olduğunu benden de iyi biliyorsunuz .o halde neden. engel ne.
bedelini ağır ödetmezsen 6 yıl önce
insanı alışkanlıklarından vazgeçiren tek şey korkudur. ey yasa koysana korkuyu.
boşa uğraş.çözüm değil ko 6 yıl önce
uyuşturucu bağımlısını sözle tedavi ile kursla seminerle ve benzeri yöntemlerle vazgeçiremezsiniz. yapılacak tek şey kanunda bu yasal değildir kullanana 15 yıl satana temin edene 25 yıl üretene imalatı yapana 35 yıl ceza koy tozu kalacakmı bakalım.
can 6 yıl önce
bir insan 1 ay içerisinde 5 defa uyuşturucu ile yakalanabiliyorsa bu insana müsaade eden kim sorgulanıyor mu?
25°
parçalı bulutlu