banner851

banner614

ÜZERLERİNDEKİ PARALARA EL KONULDU

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dilencilere yönelik denetimler aralıksız olarak sürdürülüyor.

banner846
Gündem 24.06.2020, 16:52 24.06.2020, 17:06
3190
ÜZERLERİNDEKİ PARALARA EL KONULDU
banner844

Bu çalışma doğrultusunda denetim yapan ekipler, vatandaşlardan para veya yardım isteyen, çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, insanların merhamet duygularını istismar eden dilencilerle mücadele ediyor.

Son yapılan denetimde özellikle cami önlerinde ve şehrin işlek caddelerinde bekleyerek vatandaşlardan para dilenen dilenciler toplandı. Zabıta Karakoluna götürülerek üzerlerindeki paralara el konulan dilenciler hakkında 'Kabahatler Kanunu' gereğince yasal işlem uygulandı.

DENETİMLER ARALIKSIZ DEVAM EDECEK

Dilencilere yönelik operasyonların kararlılıkla süreceğini belirten Düzce Belediyesi Zabıta Müdürü Sezgin Diner , “Çalışma gücüne sahip olduğu halde iş yapmaktan kaçınıp, merhamet duygularını istismar eden ve bunu alışkanlık haline getiren dilencilerle mücadelemiz devam edecektir. Yapılan denetimler sonucunda toplanan dilenciler Zabıta müdürlüğüne getirilerek yasalar çerçevesinde haklarında işlem yapıldı” diye konuştu.

Yorumlar (10)
vatandaş 1 yıl önce
Düzce belediyesi zabıtasının plakası niye 26?
Yamalı Pantalon 1 yıl önce
Çok ciddi para cezası olmalıki caydırıcıolsun. Yoksa bunlar mantar gibi heryerden çıkıyorlar.
MOTORCU 1 yıl önce
GEÇEN AKŞAM DİLENCİNİN BİRİ ATATÜRK BULVARINDA ÇORBACININ ÖNÜNE OTURMUŞ DİLENİYORDU PARA VERMEYENLERE DE RESMEN ARKALARINDAN Bİ GÜZEL SÖVÜYORDU. TELEFONLA ZABITAYA ŞİKAYETTE BULUNDUM AMA NE YAPTILAR SONRASINDA BİLMİYORUM.
halk 1 yıl önce
anıtparkın orda çoluk çocuk anası danası 2 3 aile var.yayılıyolar durağın arkasındaki çimenlere.çocuklarıda ellerinde mızıka.tuvaleti gelenlere ağaçların altına.sanki hergün mesaideler.görende üzülüyor.tamamen duygu sömürüsü.
53 1 yıl önce
Devam etsin toplansın bunlara caydırıcı ceza gerekiyor yolda giderken bile önünü kesip dileniyorlar yani
Düzceli 1 yıl önce
Coban ısıklarındakıne benzıo bitanesi
26 1 yıl önce
Zabıta araçlarıdamı kiralık 26 plaka
Şehir sakini 1 yıl önce
Hepsi bir yer belirlemişler her geçişimde para istiyolar ablayla tanıştık artık lütfen ya iş verilsin ya da daha yüksek cezalar verilsin artık!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın