banner851

banner614

UZMANLAR RAPOR HAZIRLADI…

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla aralarında Düzce’nin de bulunduğu belediyeler yakın markaja alındı. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından uzmanlardan oluşan ekipler, Düzce’deki çalışmalarını tamamlayarak rapor hazırlandı.

banner619
Gündem 29.08.2021, 10:30 29.08.2021, 15:07
1768

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı alanında uzmanlardan oluşan ekiplerini belediyeleri yakın markaja almak için illere gönderdi. Belediyelerin vaatlerini ne ölçüde yerine getirdiği tespit edilirken, çalışmalar aralarında Düzce’nin de bulunduğu 22 ilde tamamlandı.

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla belediyelerini yakın markaja aldı. İl Destek Programları kapsamında alanında uzman kişilerden oluşan bir ekip şehre giderek belediyelerin seçim öncesi vaatleri, yapılmakta olan ya da yapılması planlanan projelerin takibi, belediyenin faaliyetlerinin mevzuata uygunluğu ve siyasi açıdan sahada vatandaşların nabzını tutuyor.

22 İLDE ÇALIŞMALAR TAMAM

Daha sonra AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, raporları değerlendirmek üzere şehre gidiyor ilgili belediye başkanları ile bir toplantı gerçekleştiriyor. Şimdiye kadar Adıyaman Ağrı, Aksaray, Balıkesir, Bursa, Çorum, Düzce, Giresun, Isparta, Kahramanmaraş, Kırıkkale, Kilis, Malatya, Muş, Niğde, Osmaniye, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Yalova, Yozgat olmak üzere toplam 22 şehirde çalışma yapıldı.

"BİRBİRİMİZDEN ÖĞRENECEK ÇOK ŞEYİMİZ VAR"

Yapılan çalışmaya ilişkin bilgi veren Özhaseki, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

 "Belediyecilik, okulu olan bir iş değil. Şehirlerde valilerimiz vardır, bir eğitim ve disiplinden gelirler ama belediyeciliğin bir okulu yok. Belediye başkanları sağduyulu, iyi niyetli ve gönül insanları olmak zorundadır. İnsanları temsil etmek adına toplum tarafından seçilen insanlardır. Başkanlar da görgüsüyle, iyi niyetiyle gayret içerisinde olur ve hizmet etmek için çabalar. Para ve personel yönetimini bilir ama asıl yönetimi iyi bilen insanları yanında çalıştırarak adeta bir orkestra şefi gibi sorarak, istişareyle güzel işler ortaya çıkarır.İstişarenin hikmetine inanıyoruz, bugüne kadar da çok faydasını gördük."

Yorumlar (2)
Selami Genc 3 hafta önce
Düzce de Her şey Dört Dörtlük Rapor Hazirlamişlardir.Hatta Eksik Yok Diye imza atmişlardir.
Halk.. 3 hafta önce
Artık gitme vaktinin raporu hazır olan..insanlari duduk kadar minubuslere mahkum ettiler pandemide.Duzceyi senin belediyen 2 ye boldu neymis viyaduk olmazmis hatta icinsen cikilmaz duruma soktu En onemlisi sehrimizde ne Suriyeli Ne Irakli Ne AfGanli istemiyoruz.Apartmanlarda huzur yok..Ortalikda cocuklarimiza kafa tutan suriyeli cocuklar dolu..Vakit tamam.Gitme zamani.tadinda birakin..