banner851

banner614

VAKA SAYISI YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce’de durdurulamayan Koronavirüs Salgınındaki vaka sayısı, tehlikeli boyutlarda seyretmeye devam ederken, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi gören 2 hasta daha yaşamını yitirdi.

banner846
Gündem 19.04.2021, 10:41 19.04.2021, 17:38
3844
banner844

Sağlık Bakanlığının verilerine göre 100 bin kişiye düşen haftalık vaka sayısının 521 bin 38’e ulaştığı Düzce’de, Yeni Tip Koronavirüs  (Kovid-19) salgınında tehlike çanları çalmayı devam ediyor.

Alınan tüm tedbir ve kurallara rağmen, önüne geçilemeyen vaka artışı nedeniyle, can kayıpları da art arda gelmeye devam ederken, Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören iki hasta daha hayatını kaybetti. Yaşanan son vefatlarla birlikte salgına bağlı ölenlerin sayısı 155 olarak kayıtlara geçti.

Son 48 saatte Düzce’de toplam vaka sayısı 34 bin 490’a yükselirken, toplam iyileşenlerin sayısı 32 bin 472’ye çıktı. 2 bin 863 aktif hastanın bulunduğu kentte, 32 ağır hastanın Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Pandemi yoğun bakım servisinde tedavileri devam ediyor. Bu 32 hastadan 12 tanesinin entübe olduğu öğrenildi.

Salgınla mücadele kapsamında il genelinde ise aşılama uygulamaları da devam ediyor. Düzce genelinde bugün itibari ile birinci ve ikinci doz aşı sayısı 102 bine ulaştı.

Yetkililer il genelinde artan ve önüne geçilemeyen vaka artışı nedeniyle, vatandaşların alınan tüm tedbir ve kurallara uymaları konusunda ki uyarılarını sürdürüyor.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (6)
Bir anne 4 ay önce
Kalıcı konutlarda kadınlar evlerde toplanıp mukabele yapıyorlar neymiş onlarda virüs yokmuş birbirlerine bulaştırmıyorlarmış dikkat ediyorlarmış böyle zihniyet yüzünden bitmez bu virüs biraz sabredin virüs illeti bitsin ondan sonra rahat raht okuruz kuranı kerimi mizi
HLK. 4 ay önce
AŞILAR LİBYAYA GİTSİN BURDA MİLLET ÖLÜM KALIM SAVAŞI VERSİN..BUNLAR HEP O %60 YÜZÜNDEN...
Duzceli 4 ay önce
Biz gündüz işte akşam evde oturalım hafta sonu yasak dışarı cikmayalim millet karantinali gezsin dolasnin ohh ne ala memleket bizmiyiz keriz hakkımı helal etmiyorum o gezenlere bu memlekette korono korono bitmez yaşamda herkese yasak olması lazim
Duzceli 4 ay önce
Benim çocuğum 23 kişilik sınıfta ders görüyor biz napalım
.... 4 ay önce
yollama o zaman, biz ne yapalım
düzce li 4 ay önce
fakir ölürse eğer korona derler zengin ölürse kocaman manşet yaparlar ama asla korona değildir zenginin ölümü