banner851

banner955

VALİ ATAY DUYURDU…

Dün geceden beri etkili olan ve yarın da devam etmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle Düzce’de resmi ve özel tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime bir gün süreyle (salı) ara verildi. Düzce Üniversitesi de salı günü yapılmasını planlanan vize sınavlarını 6 Aralık Pazartesi'ye erteledi.

Gündem 29.11.2021, 23:40 30.11.2021, 00:15
6296
VALİ ATAY DUYURDU…

Düzce’de pazartesi sabah saatlerinde etkisini artırmaya başlayan lodos, hayatı felç etti. İl genelindeki farklı bölgelerde ağaçlar ve elektrik direkleri devrilirken, birçok evin çatısı da hasar gördü.

YÜZ YÜZE EĞİTİME ARA

Yarın da devam etmesi beklenen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle Düzce’de 30 Kasım Salı günü yüz yüze eğitime ara verilmesi kararı alındı. Kamuda çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.

VALİ ATAY DUYURDU

Kararı resmi sosyal medya hesabından duyuran Düzce Valisi Cevdet Atay, “Kıymetli Hemşehrilerim; Düzce'de hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle;  eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.  Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Olağanüstü toplanan İl Hıfzıssıhha Meclisi'nin kararına göre eğitime ara kararı resmî-özel tüm okullar, Kur’an kursları, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kursları da dahil olmak üzere tüm eğitim ve öğretim kurumlarını kapsayacak.

ÜNİVERSİTE DE ARA VERDİ

Kararın ardından şu anda sınav döneminde olan Düzce Üniversitesi'nden de bir karar çıktı. Üniversite yönetimi 30 Kasım Salı günü yapılması planlanan sınavları 6 Aralık Pazartesi tarihine erteledi. Açıklamayı yapan Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, "Sevgili Gençler, Valiliğimizin lodos uyarısını dikkate alarak 30.11.2021 tarihinde yapılması planlan Vize sınavlarının, saatleri aynı kalacak şekilde 06.12.2021 tarihinde yapılmasına karar verdik. Güvende kalın, kendinize dikkat edin" cümlelerini kullandı.

Öte yandan lodos nedeniyle  İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova'da da eğitime bir gün süreyle ara verildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN
 

banner844
Yorumlar (8)
Lodos 1 yıl önce
Yaprak kımıldamıyor okullar tatil ….pazartesi nerdeydiniz sayın il hıffızsıhha kurul üyeleri … yazık değil mi
ÖĞRENCİYE CEVAP 1 yıl önce
OKUMAN YOKMU KARDEŞ OKUYUVER BURDAN SORACAĞINA, NE GELİYOSA MİLLETİN BAŞINA OKUMAMA YÜZÜNDEN GELİYOR
Duzceli 1 yıl önce
Madem turuncu alarm var pazartesi neden tatil olmadı bir çok ilde kayıplar yaralılar var
Vatandaş 1 yıl önce
Lodos sınıflarda mı oluyorda tatil edildi
Murat 1 yıl önce
Anaokullarında tatilmi
Öğrenci 1 yıl önce
Üniversiteyede tatil mi
Yazık 1 yıl önce
Sen yazanı okumuyonmu sizde üniversite okuyonuz işte
The Uzun Mustafa 1 yıl önce
Sen gidip ne yapıcan okuduğunu bile anlamıyorsun.Sen çarşamba günü de gitme
Yeni Sayımız