banner851

banner614

VALİ ATAY: “LÜTFEN DİKKATLİ OLUN…”

banner619

Düzce Valisi Cevdet Atay, tüm Türkiye ile birlikte Düzce’de artan Koronavirüs Salgınına karşı vatandaşları, “Bu işin şakası yok! Lütfen kurallara uyun” diyerek uyardı.

banner846
Gündem 15.11.2020, 16:11 15.11.2020, 19:40
1900
banner844

Tüm dünyada etkisini sürdüren Yeni Tip Covid-19 kâbusu devam ediyor. Küresel çapta tehdidini sürdüren salgına karşı Türkiye’de Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı başta olmak üzere devletin tüm kurumları salgına karşı teyakkuz halinde mücadele çalışmalarını sürdürürken, insanların alınan tedbir ve kurallara uymaması nedeniyle, Türkiye genelindeki vaka artışının önüne geçilemiyor.

Tüm Türkiye genelinde olduğu gibi Düzce’de de sürekli tırmanan vaka artışı tehlikeli boyutlara ulaştı. Düzce’de her geçen gün artan vaka sayıları nedeniyle açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Cevdet Atay Düzceli vatandaşlara, “Salgına karşı lütfen kurallara uyun” çağrısında bulundu.

“Bu işin şakası yok!” diyerek hastalığın tehlikesine dikkat çeken Vali Atay, “Dünyada etkisini sürdüren bu hastalık, ülkemizi ve şehrimizi tehdit etmeye devam ediyor. Burada bizi ilgilendiren, bizim şehrimiz. Ben Düzceli vatandaşlarımızın ilk zamanlarda gösterdikleri duyarlılığı, aynı şekilde göstermelerini rica ediyorum. Yani arkadaşlar, sevgili Düzceliler; sevdikleriniz için, lütfen bu hastalıktan kendinizi koruyun. Maskenizi takın ve kalabalık ortamlara girmekten sakının. Toplu taşımada da lütfen çok kalabalık araçlara binmeyin. Özellikle yaşlılarımız, lütfen kendilerini korusunlar. Bu işin şakası yok” diye konuştu.

Haber: Savaş ARI

Yorumlar (4)
İSMAİL 6 ay önce
İl Pandemi kurulunca alınacak kararla cumartesi-Pazar günleri tüm işyeri ve kurumların kapalı olması, sokağa çıkma yasağı uygulanması, neticede doğanın gücüyle piyasada bulaşan virüsün yok edilmesi. Evlerde azami dikkatle sosyal izolasyon sağlanması vakaların azalmasına destek olacaktır.
esnaff 6 ay önce
sayın valim ben bir esnafım inanın müşterilere bakmak istemiyorum kotkuyorum lütfen bi çare
Mehmet yildiz 6 ay önce
Sayin valimiz belli kisitlamalar getirin lutfen, isin sakasi yok ama bu milletin de ricadan anlayacagi yok.
"Aziz Türk Milleti 6 ay önce
Vali; "Kalabalık ortamlara girmeyin" uyarısı yapıyor. Bu nokta da KUTSAL DEVLETİMİZ devreye girse ya giremiyor çünkü kasa tam takır tulumba kurudu Kutsal devletimiz "Allah yardımcınız olsun" diyor yazıklar olsun.
12°
hafif yağmur