banner851

banner955

VALİ ATAY: O'NUN FİKİRLERİYLE TÜRKİYE’MİZİ YÜCELTİYORUZ

Yarın, büyük önder Atatürk'ün ebediyete intikalinin 84'üncü yılı… Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 57 yıl süren yaşamında, yalnızca Türk milletinin Kurtuluş Savaşı'nı başarıyla yöneten bir komutan olarak değil, devrimleriyle de dahi bir devlet adamı olarak tarihe geçti. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla yayımlanan mesajlarda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk, sevgi, saygı ve minnetle anıldı.

Gündem 09.11.2022, 14:30 09.11.2022, 15:49
767
VALİ ATAY: O'NUN FİKİRLERİYLE TÜRKİYE’MİZİ YÜCELTİYORUZ

"Özgürlük ve bağımsızlığı karakteri" olarak ilan eden, bir milleti esaretten kurtaran büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete intikalinin üzerinden 84 sene geçti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk, 10 Kasım 1938'de, saat 09.05'i gösterdiğinde hayata gözlerini yumdu.

Düzce’de anma programı

“10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” dolayısıyla tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de valilik tarafından hazırlanan anma programı düzenlenecek. 10 Kasım 2022 Perşembe günü (yarın) saat 09.00’ta Anıtpark Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayacak tören, 09:05’te saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam edecek. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği saat olan 09.05'te, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve diğer kuruluşların sirenleri 2 dakika boyunca sarı ikaz şeklinde çaldırılacak. Anma programı saatler 10:00’ı gösterdiğinde KYK Konferans Salonu’nda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları ve öğrencilerin hazırladığı anma gösterisi ile son bulacak.

Öte yandan Düzce Valisi Cevdet Atay, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

Vali Atay: Bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir

 ‘Aziz Düzceliler’ hitabıyla vatandaşlara seslendiği mesajında Vali Atay, şu ifadeleri kullandı:

“Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yıl dönümünde sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz. Atatürk; sadece milletimizin değil, bütün insanlığın sevgisini ve saygısını kazanmış bir liderdir. Milletimize ve ordumuza önderlik ederek yürüttüğü istiklal mücadelesi, hür yaşama kararlığındaki Türk milletini aydınlık günlere kavuşturmuştur. Ne mutlu ki bugün O'nun fikir, öngörü ve eserlerinden aldığımız ilham ile barış, huzur ve refah içerisinde Türkiye’mizi yaşatmak ve yüceltmek için engel tanımaksızın yolumuza devam etmekteyiz. Yakın zaman içerisinde ülkemizin hemen her alanda büyük gelişimler ve dönüşümler yaşamakta olması, bölgemizde ve dünyada her geçen gün artan saygınlığımız, muasır medeniyet istikametinde milletçe attığımız dev adımlar bunun bariz göstergeleridir. Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 84. yıldönümünde cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve dava arkadaşlarını, vatan uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, rahmetle ve saygıyla anıyor, tüm Düzceli hemşehrilerime saygılar sunuyorum.”

Başkan Faruk Özlü: “Azmimiz Türkiye'nin mucizesini gerçekleştirmek içindir”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 84. vefat yıldönümü dolayısıyla şu ifadelere yer verdi:

 “İşgal altındaki ülkemizin Kurtuluş Savaşı’nda; şanlı ecdadımız ve silah arkadaşları ile verdiği kararlı mücadele, sonrasında Cumhuriyet’imizin kuruluşunda gösterdiği fedakarlıklarla Gazi Mustafa Kemal Atatürk; kahraman bir asker, büyük bir liderdir. Özellikle Türk gençlerine her zaman çok çalışmayı öğütleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, gösterdiği hedefe doğru emin adımlarla ilerlerken, kararlılığımız ve çalışma azmimiz Türkiye'nin mucizesini gerçekleştirmek için bâki devam edecektir.  İleri görüşlülüğü, zekası ile dünya devletlerinin saygısını kazanan Cumhuriyet’imizin bânisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 84. sene-i devriyesinde saygı ve rahmetle anıyorum. Şahsında ülkemiz için canını feda eden şehitlerimizi de şükranla yâd ediyorum.”

“Hayatı cepheden cepheye koşmakla geçti”

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu da, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ölümünün 84. yıldönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı.

MHP İl Başkanı İlhami Caboğlu, yayınladığı mesajında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz liderliğine dikkat çekerek "Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarı ve iftiharı Türk milletinin kurtuluş simgesi, ortak değeri, ortak iradesi, ortak seslenişi ve Milli Mücadelemizin yol başçısıdır" ifadelerine yer verdi.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hayatının cepheden cepheye koşmakla geçtiğini" belirten Caboğlu, "Türkiye Cumhuriyetinin ilk Cumhurbaşkanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk iyi bir kumandan olduğu kadar, iyi bir siyasetçi, örnek bir şahsiyet, emsalsiz bir diplomasi ustası, müstesna bir devlet adamıdır. Türk milletinin gönlünde taht kurmuş olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletinin üzerine çöreklenmek isteyen emperyalist mihraklara karşı amansız bir mücadele ortaya koymuş, tutsak ve bağımlı yaşamaya tamamen karşı çıkmış, işgal ve ihaneti yerle bir edecek iman ve iradeyi ortaya koymuş, milli bağımsızlık için hayatı cepheden cepheye koşmakla geçmiştir. Bu vesileyle, vatan uğruna her türlü çileyi ve meşakkati baş tacı yaparak, türlü fedakarlıklarla bizlere bu cennet vatanı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Milli mücadele kahramanlarımızın şanlı mücadelesini bir kez daha gururla yad ediyor, ebediyete intikalinin 84. Yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhu Şad Mekanı Cennet olsun" dedi.

“Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Düzce İl Başkanı Semih Cemşit, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 84.üncü yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Başkan Cemşit mesajında şu ifadeleri kullandı:

" Kararlılığı ve azmi ile milli mücadeleyi başlatan ve dünya milletlerine örnek teşkil edecek bir millet şuurunun ilk kıvılcımını ateşleyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanıdır. Bundan 84 yıl önce, 10 Kasım 1938’de saat dokuzu beş geçe bu dünyaya gözlerini kapatan Mustafa Kemal Atatürk, “Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır” cümleleriyle bizlere “En Büyük Eserim” dediği kutsal bir emanet bırakmıştır. İnanıyorum ki gelecek nesillerimiz, emanet aldığı Türkiye Cumhuriyeti’nin; değerlerini, ideallerini hep ileriye taşıyacak ve sorumluluk bilinci ile ülkesine her daim sahip çıkacaktır. Fikirleri ile tarihe adını altın harflerle yazdırmış ve dünya devletlerine örnek olmuş büyük bir devlet adamı, asker ve başöğretmen olan Atatürk’ün fikirlerini, ideallerini gelecek nesillerimize aktarmak ve onun anısını yaşatmak her şeyden önce milli sorumluluğumuzdur. Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu; Devlet Adamı ve Milli Mücadelenin Baş Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, ülkemizin bekası için canını siper eden tüm kahramanlarımızı, şükran ve minnetle yâd ediyorum”

banner844
Yorumlar (1)