banner851

banner955

VALİ ATAY VE BAŞKAN ÖZLÜ’DEN 8 MART MESAJI

Düzce Valisi Cevdet Atay ve Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, her yıl 8 Mart’ta kutlanan Dünya Kadınlar Gününü, yayımladıkları mesajla kutladılar.

Gündem 07.03.2021, 16:30 07.03.2021, 16:47
697
VALİ ATAY VE BAŞKAN ÖZLÜ’DEN 8 MART MESAJI
banner1032

Vali Atay mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“Fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleriyle geleceğimizin şekillendirilmesinde hayati role sahip olan, insanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın birlik, beraberlik ve dayanışmalarının sembolü olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyor, kadınların yaşadığı bütün acıların, bütün sorunların çözümü için bugünün bir başlangıç olmasını temennisiyle “Dünya Kadınlar Günü”nü tebrik ediyorum.

 Toplum ve ülke olarak hak ettiğimiz etkin ve saygın konumu kazanmamızda emeği, alın teri, katkısı ve duası bulunan, kurtuluş mücadelesinden Cumhuriyetin kuruluşuna kadar hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan kadınlarımıza, birçok Avrupa ülkesinden önce seçme ve seçilme hakkının verilmesiyle medeni ve siyasi haklar tanınmış; kadınların sosyal ve kültürel alanda, eğitimde, hukukta, aile yaşamında, iş ve çalışma hayatında, siyasette eşit haklara sahip olması hedeflenmiştir.

Eğitimden iş hayatına ve siyasete kadar her alanda kadınlarımızın söz sahibi olmaları, sorunlarını dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır.

İnanıyorum ki özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, yaşamın her alanında sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Ülkemizde çalışan, üreten ve geleceği inşa eden kadınlarımızın, bulundukları her konumda üstün görev ve sorumluluk anlayışıyla hareket ettiklerinin şahitleriyiz.

Temel haklar ve yükümlülükler açısından erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini hatırlatıyor, bu özel günde kadınlarımıza, hak ettiği saygı ve değerin gösterildiği nice 8 Mart’lar temenni ederek, başta Güzel Şehrimizin kadınları, şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere, fedakârlık ve şefkat abidesi bütün kadınlarımızın günlerini yürekten kutluyorum.”

“Kadınlar Toplumun Direğidir”

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’de, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında,  Türk kadınlarının elde ettiği her başarının, sadece kadınlar için değil, toplumun bütünü için ilham kaynağı olduğunu söyledi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yayımladığı mesajına  “Kadınlarımız, ailenin ve toplumun temel direğidir. Sağlıklı nesiller yetiştirilmesinde kadınlarımızın emeği çok fazladır” diyerek başladı.  Başkan Özlü, kadınların aile kurumunun temel taşı olduğunu hatırlatarak, “Özgüvenleri yüksek, cesur, eğitimli kadınlarımızın, ekonomiden siyasete her alanda sayılarının artması, ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımız, sosyal ve ekonomik hayattaki bu başarıları kadar yetiştirdikleri nesillerle de geleceğimizin şekillenmesine herkesten daha çok katkıda bulunmaktadır” diye konuştu.

Sosyal ve ekonomik hayatın her alanında büyük fedakarlıklar gösteren ve rol üstlenen kadınlara sahip çıkılması gerektiğine dikkat çeken Başkan Özlü, “ Düzce Belediyesi olarak pek çok çalışmamızda Düzceli kadınlarımızın yanında olduk ve olmaya da devam ediyoruz. Bizlere düşen görev, kadınlarımızı her platformda desteklemek ve pozitif ayrımcılık yapmaktır. Özellikle ülkemizde son yıllarda kadına yönelik şiddetteki dikkat çeken artış toplumun her kesimini rahatsız etmektedir. Bizleri dünyaya getiren, büyüten, bizlere kişilik ve şahsiyet kazandıran kadınlara yönelik bu tutumun son bulmasını için dua ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en kalbi duygularımla kutluyorum” diyerek sözlerini noktaladı.

banner844
Yorumlar (1)
Men Dakka Dukka 2 yıl önce
İNŞALLAH
15
parçalı bulutlu