banner851

banner955

VALİ BU KEZ ÖĞRETMENLERİ TOPLADI

Bağımlılıkla mücadelede önemli adımlar atan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde bu kez öğretmenler ile bir araya geldi. Vali Dağlı’nın, çocukların ve gençlerin korunmasında önemli görev düştüğünü söylediği öğretmenlere, Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dilek Akkuş tarafından, “Bağımlılığı Önleme Temel Farkındalık Eğitimi” verildi.

Gündem 06.03.2018, 16:06 07.03.2018, 18:21
1057
banner1032

Özellikle genç ve çocuklara zarar veren her türlü bağımlılığa 'dur' demek amacıyla Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yürütülen mücadele kapsamında bu kez öğretmenlerle bir araya gelindi.

Merkez, ilçe, belde ve köylerde görev yapan öğretmenlere yönelik Düzce Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve 26 Mart tarihine kadar sürecek seminerlerin ilki bugün başladı. Seminere Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, İl Sağlık Müdürü İbrahim Özcan, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç ile öğretmenler katıldı.

Düzce Üniversitesi Öğretim Üyesi Dilek Akkuş’un öğretmenlere yönelik vereceği seminer ve eğitimler öncesinde konuşan Vali Dağlı, bağımlılığın artık terör kadar önemli bir konu olduğuna dikkat çekerek bununla topyekun mücadele çalışmalarına hız verildiğini söyledi.

“Onları en yakından sizler görebilirsiniz”
Bağımlılıkla mücadelede öğretmenlere önemli görevler düştüğünü kaydeden Vali Dağlı, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Sizler öğrencilerimize her gün her anlamda dokunan arkadaşlarımızsınız. Bu manada yaptığınız görev çok önemli. Çocuklarımızın bakışlarından neler yaptıklarını, mutluluk veya mutsuzluklarını, gece uykusuz mu kaldı, başka bir işle mi uğraştı, yoksa başka bir alışkanlığa mı meyil ediyor ya da sigara içmeye mi başlamış en yakından görebilecek olanlar sizlersiniz. Ama tehlike de bir o kadar yakınımızda. Tabi hiç kimse bu bize çok uzak diyemez. Buna biz hepimiz açık ve korumasız durumdayız. Bu manada çocuklarımızı nasıl koruyacağımızı bu eğitimlerde de görmüş oluyoruz.

“Bu rolde gerçekten önemli bir misyonun sahibisiniz”
Biz Düzce’de topyekun bir çalışma yapıyoruz dedik. Bu manada Rektör Hocam İlhan Bey de burada. Üniversitemiz bizim için önemli. Üniversitemizle, kamu kurumlarımızla, muhtarlarımız, imamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımızla beraber çalışıyoruz. Burada öğretmenlerimizin tamamının önemli bir rolü var. Bu rolde gerçekten önemli bir misyonun sahibisiniz. Bunu hep birlikte üstleneceğiz. Aksi takdirde ülkemizin geleceğine halel gelecektir. Çocuklarımızın, gençlerimizin geleceği konusunda endişelerle karşı karşıya kalacağız.”

“Cep telefonlarından sadece çocukları değil kendimizi de koruyalım”
Son olarak bu eğitimleri öğretmenlerin tamamının alması gerektiğini kaydeden Dağlı şu ifadelerde bulundu:

“Üniversitemizle yaptığımız taslak çalışmamızda bir öğretmenlerimizin tamamına eğitim aldırmak zorundayız. Bunun başka bir yolu yok. Bütün öğretmenlerimiz bu eğitimi görmüş olsun. Bir tek Akçakoca ilçemizi ayrı yaptık. Diğer ilçelerimizde 6-26 Mart tarihleri arasında bu programlar devam edecek. Sizden istediğimiz, bu programlara katıldığınızda çok dikkatli dinlemeniz. Cep telefonlarından sadece çocukları değil kendimizi de koruyalım. En azından bu toplantı süresi boyunca cep telefonlarıyla hiç haşır neşir olmayalım. Dikkatli bir şekilde istifade edelim.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (8)
Veliler Adina 5 yıl önce
Ali Ekrem Tüm velilerin tercümanı olmuş... Okul saatleri dışında yapsanıza semineri, bakalım kaç öğretmeni kendi isteğiyle bir araya getirebileceksiniz
Ali Ekrem 5 yıl önce
Okullar tatil, öğretmenler dayatma ile seminerde. Sonra da Düzce neden sınavlarda son sırada. Saçma sapan işlerle uğraşıyorsunuz.
Akıl 5 yıl önce
Öğretmen bir milletin en araştırmacı en bilgili ve bağımsız bireyi olarak bağımlılık ve gereken önlemleri bilmiyorlar mı da adamları topluyorsunuz iki üç slayt göstermek için uğraşıyorsunuz.Öğretmenler gücünün önemini bilmiyor.
Gereksiz 5 yıl önce
Okullarda aynı sunular defalarca yapıldı, tbt eğitimleri var.Sitesi var, herkesin okuması var sonuçta.Slayttan bizde okurduk.Öğretmenleri gereksiz meşguliyetten, birilerinin proje adı altında kendilerini parlatma çabasından başka bir şey değil.Milli eğitim gereksiz işleri bırakın eğitim öğretimle ilgilenin.Bunlar yapılan şeyler, tekrara lüzum yok..
Ogretmen 5 yıl önce
Bağımlılık nedenleri arasındaki en büyük neden inançsızlık ve maneviyat eksikliği, gerisi yok su salgı bu salgı hikaye.Sunun yapan bayan idda, bahis oynuyoz vs dedi ornek verirken, bunlar masum şeyler mi?Bu konuyu ilahiyatcilar anlatsın.
Veli 5 yıl önce
Sigara Bağımlısı öğretmenler var ne olacak şimdi haydi bakalım.
Çok ayıp 5 yıl önce
Doktor diye takdim etmediler, cook ayıp.
Laf 5 yıl önce
Laf çok icraat yok
14
parçalı bulutlu