banner851

banner614

VALİ DAĞLI AÇIKLADI

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Akçakoca'ya ilk resmi ziyaretini gerçekleştirdi. İlçede devam eden Kentsel Sit Alanı ve Sokak Sağlıklaştırması Projesi kapsamında düzenlenen toplantıda konuşan Vali Dağlı, Akçakoca'nın bazı işlerin ağır ilerlemesi sonucu turizmde geri kaldığına dikkati çekerek, tüm kurumların güç birliği içerisinde hareket etmesi ile eski havasını tekrar yakalayacağını umduğunu dile getirdi.

banner619
Gündem 23.11.2016, 12:03 23.11.2016, 12:10
573
VALİ DAĞLI AÇIKLADI

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bir dizi ziyaret ve program için Akçakoca'ya gitti. İlçeye ilk resmi ziyaretini gerçekleştiren Vali Dağlı, kentin turizmde daha iyi noktalara taşınması amacıyla başlatılan Kentsel Sit Alanı ve Sokak Sağlıklaştırması Projesi ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldı. Belediye meclis salonunda yapılan toplantıya Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, kurum amirleri ve sokak sağlıklaştırması projesi içerisinde yer alan esnaf sahipleri de katıldı.

"İç ve dış turizm de geri kaldı"

Vali Dağlı, toplantıdaki konuşmasında, Akçakoca'da sokak sağlıklaştırma ve cephe yenilemesine yönelik çalışmaların hızlandırılacağını söyledi. Akçakoca'nın geçmiş zamanlarda önemli bir turizm potansiyeli olduğunu belirten Vali Dağlı, ancak bazı işlerin ağır işlemesi ile iç ve dış turizm de geri kaldığına dikkat çekti. Dağlı, "Şimdilerde önemli projeleri hizmete sokarak büyük bir atılım yapmaya ve tekrar öne çıkmaya çalışıyor. Bu potansiyeli de var. Tüm kurumlar MARKA desteğiyle güç birliği içerisinde hareket etmeleri neticesinde eski havasını tekrardan yakalayacağını umuyorum." dedi. 

"Parasal yönden sıkıntı yok"

Çalışmaları proje haline getirmenin önemli olduğu üzerinde duran Düzce Valisi Zülkif Dağlı, parasal yönden sıkıntı olmadığını vurgulayarak, "Yeter ki nereden, ne zaman, nasıl istenmesini bilelim." ifadesini kullandı.

Başkan Yemeci de proje hakkında bilgiler vererek, "Şubat ayında 2. etaba başlayacağız. Valilik ve MARKA desteğiyle birinci etapda olduğu gibi 2. etapta da destekleri bekliyoruz. Çok önemsediğimiz bu projenin 3. ve 4. etaplarında AB formlarından yararlanma çalışması yapıyoruz. Bu tarihi mahalle pazarı çalışmalarımızda amiral gemisi olup tarihi ticaret merkezi de amiral gemisinin kaptan köşkü olacak." diye konuştu.

Yemenici, Akçakoca'da devam eden projeler hakkında bilgiler verdikten sonra toplantı sona erdi. Toplantının ardından Vali Dağlı, Başkan Yemenici ile birlikte Kaymakamlık, Ticaret ve Sanayi Odası ve İl Genel Meclisi Başkanı Dursun Çakır'ın işyerini ziyaret etti.

Yorumlar (4)
Herşeyi devletten bekleme 5 yıl önce
Akçakocada yaz sezonunda otel ve pansiyonlarda yer bulunmuyor bu anlamda güzel lakin akçakocada yerel yönetimler STK'lar turizm için el ele verip turizmi geliştirmeli eğer turizmde gelişmek istiyorsa ona göre bir strateji izlemeli özellikle yıllardır yapılamayan karasu akçakoca yolu yapılmalı millet o yoldan bıktı ve kızdığı için gelmiyor birde Fındık tembelliği akçakoca ve düzceye zarar veriyor
Can . D 5 yıl önce
DÜZCE KASABA AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ARASI YAPIN TIRANVAY HATDI BAKIN NASIL TURIST GELIYOMUS ÖNCE ULASIM SENE 1977 HALK MÜNÜBÜSÜ TIKIS MIKIS SENE OLMUS NERDEYSE 2017 HALA AYNI YAHU AVRUPADA ULASIM TIRANVAYLA BEN TIRANVAY YAZARIM BASKANLARDA HALK OTÖBÜSÜ CÖZÜM DER KOLAYINA KACAR ISDE BU DÜSÜNCE DEN AKCAKOCA DÜZCE TEK BIR ADIM GELISMIYOO AYNI TAS AYNI HAMAM DICEM HAMAMLAR BILE CAGA AYAK UYDURDU MODERN OLDU MILLET VEKILLERI VALI BASKAN NE IS YAPARLAR HE YAHU INSANDA VIZYON OLUR VIZYON POREJE OLUR ERTELEMEZ YAPAR DEVLET DOGUYA YAPIYODA DÜZCEMIZEMI HAYIR DICEK HE 3 TANE AK PARTILI MILLET VEKILLERI VAR BOS BOS KONUSACAKLARINA IS YAPSINLAR IS HALKIMIZ BUNU BEKLIYOO
Can . D 5 yıl önce
AKCAKOCA TABIKI GERIDE KALDI AKDENIZDE HOTELLER GÜNLÜK 50 TL DEN BASLIYO AKCAKOCADA IKI MISLI FIYATINA NE TURIT GELIRNIYE GELSINKI DENIZDE KUMTEMIZLEME ARACIDAHI YOK HERYER PISLIK SABAH GELIRSIN DENIZE AMAN ALLAHIM HERYER PILASTIK SISE SIKARA ISMARITI POSET VE AKCAKOCADA TEK BIR AVM YOK YAPIN AVM YAPILIRSA SEHIR ICINDEKI DÜKKANLAR BOS KALIR KORKUSU VAR AKCAKOCAYA FABRIKALAR YAPILMASI LAZIM BACASIZ
Bravo 5 yıl önce
İki ayda çözmüş valimiz..