banner851

banner614

VALİ DAĞLI AÇIKLADI

banner619

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Düzce TSO ve üniversite öncülüğünde gerçekleştirilecek kurultay için hazırlıklar başladı. Kamu, Üniversite ve Sanayi İş Birliği Toplantısı öncesi açıklamalarda bulunan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Aralık ayında Düzce'nin Sanayi Kurultayı'na ev sahipliği yapacağını belirtti.

banner846
Gündem 20.11.2017, 15:13 20.11.2017, 17:21
741
banner844

Düzce Valiliği'nde Kamu, Üniversite ve Sanayi İş Birliği Toplantısı düzenlendi. Vali Zülkif Dağlı başkanlığında makam toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Düzce Belediyesi, üniversite ve ilgili sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kurum amirleri katıldı.

Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Dağlı, Aralık ayı içerisinde Düzce'de Sanayi Kurultayı düzenleneceğini söyledi.

"Ana amacımız sanayi kültürü"
Vali Zülkif Dağlı, şöyle konuştu: "Üniversite sanayi işbirliği toplantımızın yıl sonu itibariyle bir değerlendirmesini yapıyoruz. Ne aşamadayız bununla ilgili çalışmalarımızı göreceğiz. Biliyorsunuz bir önceki toplantımızda ilimizde bir sanayi kültürünün oluşturulması bağlamında karar almıştık. Bu konuda hangi düzeydeyiz ve bu dönemi önümüzdeki bir yılı sanayi kültürü oluşturma bağlamında neler yapacağımızı değerlendirmiş olacağız. Aralık ayı içerisinde TSO, üniversitemiz ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın öncülüğünde ilimizde bir sanayi kurultayı toplantısı yapacağız. Bununla ilgili planlamaları gözden geçireceğiz ana amacımız sanayi kültürü." dedi.

Haber: C. ÜSTÜNER 

Yorumlar (3)
ekonomist 4 yıl önce
Dövizin UÇUŞA GEÇTİĞİ bu günlerde sanayici şura yada kültür gibi işlerle uğraşmaz. Önce ekonomik istikrar gerekli. Bu da siyasi istikrarın varlığıyla olabilir.
bacasız sanayi 4 yıl önce
işveren işçi, işçi de iş bulamıyor çünkü kalifiye yok, işçi dışardan gelince de göç oluyor gereksiz büyüme düzce doğasına zarar veriyor düzcenin geleceği tarım ve turizmdir bu sektörlere destek verilmesi gerekir sıcak para bundadır
MT 4 yıl önce
Sanayi bölgesini taşıyın ya da ileri filtreleme sistemleri kullanın şehirde nefes alınmıyor.