banner851

banner614

VALİ DAĞLI DURUMA EL ATTI!

banner619

Son günlerde Düzce merkez ve ilçelerinde emniyet mensuplarına yönelik mukavemetlere ilişkin Düzce Valisi Zülkif Dağlı açıklama yaptı. “Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur” diyen Vali Dağlı, gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti.

banner846
Gündem 17.10.2017, 15:08 17.10.2017, 17:05
3437
banner844

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, son bir hafta içerisinde peş peşe gelen polis ve jandarma görevlilerine yönelik mukavemet olaylarına kayıtsız kalmadı. Yazılı bir basın açıklaması yapan Dağlı, hem vatandaşlara hem de polis ve jandarma mensuplarına önemli uyarılarda bulundu.

“Güvenlik güçlerimizin olmadığı toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır”
Emniyet ve jandarma görevlilerinin halkın can ve mal güvenliğini korumanın yanı sıra vatandaşların hakkını korumak gibi çok önemli görevleri olduğunu kaydeden Vali Dağlı şu ifadelerde bulundu:

“İnsanların rahat ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmeleri, diğer insanlarla sağlıklı iletişim içinde olmaları güvenlik güçlerimize bağlıdır. Kargaşa ve düzensizlikler, toplum hayatını tehdit eden unsurlardır. Bireylerin güven içinde yaşaması için polise daima ihtiyacımız vardır. Polislerimiz zaman zaman yapmış oldukları iş ve sorumlulukları nedeni ile çeşitli tehlikeler ve zorluklarla karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak polislerimiz çoğu zaman canlarını hiçe sayarak görevlerini yürütmektedir. Güvenlik güçlerimizin olmadığı toplumda ne adalet ne de huzur olmayacaktır.”

“Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur”
Görevleri esnasında polis ve vatandaşların arasında hoş olmayan davranışların yaşandığını belirten Dağlı şu uyarılarda bulundu:

“Kamu görevlisinin görevini engellemeye çalışmak suçtur. Bu itibarla polislerimizi görevlerini yürütürken daha hassas olmaya, vatandaşlarımızı da özveri ile gece gündüz demeden ilimiz huzuru için çalışan görevleri başındaki güvenlik güçlerimize karşı yardımcı ve daha duyarlı olmaya davet ediyorum. Devlet vatandaşı için vardır. Ayrıca sorunların ancak işbirliği içerisinde çözümleneceği de unutulmamalıdır. Tüm konularda olduğu gibi bu konuda da Valiliğimizce gerekli tedbirler alınmaktadır.”

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (13)
ALAKADARSIZ 4 yıl önce
ÖNCE DÜZCEDE ARTİST POLİSLERE Bİ ÇEKİ DÜZCEN VERMELERİ GEREKİR PİYASA ZATEN BERBAT BİDE ANLAYIŞSIZ AGA POLSLER DÜZLETİLSİN
emre 4 yıl önce
memur beylere de
vatandaşla nasıl konuŞması gerektiği konusunda eğitim verilecek mi ?
Adalet 4 yıl önce
Güvenlik güçlerimize kalkan eller kırılsın polise saldırmak ne demek biz çocukluğumuzda polis gördüm mü kaçacak delik arardık köye jandama geldimi saygıda kusur olmzdı nerde şimdi gençlkte ne saygı var ne sevgi anasını saymıyor polis saysın
Düzceli 4 yıl önce
Peki hep vatandaşmı suçlu.Artık polisler öyle bir hale geldiki vatandaşına hizmet etmeyi unutup eziyet eder oldular.Sanırsın küçük dağları bunlar yarattı.Sayın vali bu işede el atsın
Adnan 4 yıl önce
Her olayın çıkış ve gelişme sebepleri vardır. Adalet var herkes ettiğinin bedelini öder.
Ali 4 yıl önce
Polisimize kalkan adi elleri kırarız
Tunavy 4 yıl önce
Polisin üniformalı olmaması polis olmadığı anlamına gelmiyor kaldı ki sivilde olsa memurları taksicilerin hepsi tanıyor
Yazık değilmi 4 yıl önce
Polis sivilken onune gekene atar yapsın sıkıya gelince ben polisim desin. Ona bakarsan doktor poliklinikte kursunlaniyor veya ambulans ekibi darp ediliyor. Sayın valimizden onları sahiplenici bir cümle duymadık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın