banner851

banner955

VALİ DAĞLI İMAMLARI UYARDI

Bu kez imam ve müezzinlere yönelik yapılan “Uyuşturucu ile Mücadele Bilgilendirme Toplantısı”nda konuşan Düzce Valisi Zülkif Dağlı, imam ve müezzinlerin görevinin yalnızca ezan okuyup namaz kıldırmak olmadığına dikkat çekerek, “Asıl göreviniz, bulunduğunuz her yerde çalışmalarınızı azami düzeyde devam ettirmek” dedi. Ayrıca gençlere yönelik yapılacak faaliyetlere de her türlü desteği vereceklerini kaydeden Dağlı, toplumun yaşadığı yozlaşmaya ayak uydurmak için çalışmaların hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Gündem 20.02.2018, 17:07 22.02.2018, 09:35
2187

İlimizde göreve başladığı günden bu yana uyuşturucu ile mücadelede önemli adımlar atılmasında önderlik görevi üstlenen Düzce Valisi Zülkif Dağlı bu kez imam ve müezzinlerle bir araya geldi.

Düzce Üniversitesi Cumhuriyet Konferans Salonu’nda Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, İl Müftüsü Selami Emen, kurum müdürleri, ilçe müftüleri, merkez ve köylerde görevli imam ve müezzinler katıldı.

Toplantı Aziziye Camii müezzini Ömer Meydan’ın Kuran’ı Kerim Tilaveti ile başladı.

“Toplumun yaşadığı dejenerasyona yetişmek için hızlı olmamız gerekiyor”
Toplantıda yaptığı konuşmasında, toplantının ana unsurunun gençler olduğuna dikkat çeken Vali Dağlı, bağımlılıkla mücadele konusunda imam ve müezzinlere önemli görevler düştüğünü belirterek şöyle konuştu:

“Burada yaptığınız çalışma gerçekten çok önemli ve kayda değer. İmam dediğimiz zaman, öncü, önder, önde gelen ve örnek olan manasında. Bu manada çok önemli bir misyonu kendinize edindiğinizi gördük. Bu manada görevimiz her yerde. Sadece caminin içerisinde ezanın müezzin vasıtasıyla okunup, namazı kıldırdıktan sonra görevimiz bitmiyor. Asıl görevimiz, görev alanımız neresiyse ilgili mahalle, köy hatta bulunduğumuz her yerde bu örnek çalışmalarımızı azami düzeyde devam ettirmek durumundayız. Bakıldığında gıpta edilen örnek kişiler olmak durumundayız. Kaldı ki biz arkadaşlarımızın çocuğunda ben bunu görüyorum. Müftü hocamla yaptığımız değerlendirmelerde imamlarımızın kendilerini geliştirmekte olduklarını ve gerekli çalışmaları yaptıklarını biliyoruz. Düzce’de de bu imam hatip, hafızlık geleneğini perçinlemeye çalışıyoruz. Ancak baktığımızda toplum maalesef dejenerasyon bizden daha süratle hareket ediyor. Bu manada yerimizde durursak ve çalışmalarımızı hızlandıramazsak toplumdaki dejenerasyonu düzeltmeye yetişemeyeceğiz.”

“Göreviniz yalnızca cami içinde değil”
Ülkedeki iki tehlikeden birinin terör diğerinin uyuşturucu olduğunu vurgulayan Dağlı, imam ve müezzinlere şu uyarılarda bulundu:

Görevimiz caminin içinde değil, dışında da devam edeceğiz. Bakacağız bize köy yardım edecek kimler var. Muhtar varsa onunla bir sinerji, bir işbirliği oluşturmamız lazım. Eğer köyümüzde okul müdürü öğretmen varsa birlikte çalışacağız. Yanı köydeki imam, öğretmen, muhtar, müezzin, cami dernekleri ile çalışmalarımıza başlayacağız. Baktık ki mekanda sıkıntı var. Burada kullanılmayan bir ilkokul varsa, bir odasına okuma salonu, bir odasına spor salonu, bir odasında kızlarımıza Kuran Kursu faaliyetimizi yapacağız. Ama bu faaliyetleri hep birlikte yanımıza geldiğinizde size bu desteği vermeye hazırız.

İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit ise, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Eşi Emine Erdoğan önderliğinde başlatılan okuma-yazma seferberliği alanında toplantıya katılanlardan destek istedi.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (30)
Kafkasyalı 5 yıl önce
İlk önce şu merkezi ezan sistemini kaldırın her imam asıl görevini yapsın. Devlet onlara güzel maaş veriyor başka işler peşinde koşmasınlar halka dinini dosdoğru öğretsinler gençliğin hali ortada buda eskiden beri gelen değerler eğitiminin eksik oluşundan meydana geliyor.
Aydınpınarköyü 5 yıl önce
Bizim köyün müezzininden cok memnunuz yusuf hoca ozellikle genclerle ilgilenmesi köy ile ilgilenmesi herkezin yardımına koşması ona cok tşk ederiz
Dertli 5 yıl önce
Ortak nokta kuran olmadığı sürece hiç birşey düzelmez.imam da dertli olacak cemaat de.insanlarımız ilme irfana sohbete aç bilgisiz bunun vebali imamlar üzerinedir.kaç kere çevrenizdekilere gidip ziyaret ettiniz sohbete kurana çağırdınız.tabi genelleme yapmamak lazım herkes aynı değil..
Hocaya cevap. 5 yıl önce
Ben namazımı belki evde kilabilirim ama senin görevin o camide bulunmak. Çünkü helal para kazanmak istiyorsan verilen görevi yerine getireceksin. Ama yok haram yemek istiyorum diyorsan bence hiç gitme. Nasıl olsa salla başı al maasi
Yorumsuz.. 5 yıl önce
Katılıyorum. İmamların görevi sadece camilerde değil dışarıda da olmalı. Çünkü artık camide siyaset yetmiyor. Biraz sokakta da siyaset yapmalari lazım. Çünkü oylar 50+1 e yetmiyor.
fatih 5 yıl önce
konuş konuş aynı ve sonunda el fatiha. dağılmak oluyor.
WWW 5 yıl önce
SAYIN VALİM İMAMLARIMIZ CAMİYE GEC GELİYORLAR CÜNKÜ SEBEBİ MERKEZİ SİSTEM EZAN OKUNUYOR ONDAN EZAN BİTİMİNDE GELİNİYOR BU KONU İLE İLGİLİ BİR CALIŞMANIZ OLURSA SEVİNİRİM SAYGILARIMLA SAYIN VALİM BAŞARILAR DİLİYORUM
Misafir 5 yıl önce
Ula gardas cogunuz boğazınıza kadar faize içkiye kumara bilmem ne büyük günahlara bulaşmış siniz bunlar derdiniz olmamış imamlar şöyle imamlar böyle bu ülkenin camileri cuma namazı gibi sabah cemaati olmadığı sürece bizden bi cacık olmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık