banner851

banner955

VALİ DAĞLI YERİNDE KONUŞTU!

Düzce’de yaşayan Roman vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmeye yönelik yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, birkaç Roman vatandaşın umre’ye gönderileceğini söyledi.

Gündem 26.02.2018, 17:55 27.02.2018, 17:51
1023
VALİ DAĞLI YERİNDE KONUŞTU!

Düzce Valiliği öncülüğünde başlatılan Roman vatandaşların yaşam şartlarını iyileştirmeyi hedefleyen koordinasyon toplantıları devam ediyor. Her ay düzenlenen toplantının adresi bugün Çamköy TOKİ oldu.

Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan değerlendirme toplantısına İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Miktat Çelebioğlu, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü Zeki Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit de katıldı.

“Birkaç Roman vatandaşımızı Umre’ye göndermek istiyoruz”
Toplantıya gösterilen ilgiye duyduğu memnuniyeti dile getiren Dağlı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Mesleki anlamda neler yaptı, önceki aylarda neler planladık, hangilerini aştık, hangilerini aşmadık bunları değerlendireceğiz. Ayrıca Roman vatandaşlarımızdan en az birkaç tanesini Umre’ye gönderilmesi ile ilgili bir düşüncemiz vardı. İnşallah bunu da bugün açıklamış olacağız. Bu bir başlangıç olacak. Ardından daha fazla sayıda vatandaşımızı Umre’ye uğurlayacağız. Buradaki kalanlar için de dualar edecekler.”

“Amacımız, onların da diğer vatandaşlarla aynı standartlarda yaşaması”
Amaçlarının Roman vatandaşların durumlarını her açıdan iyileştirmek olduğunu kaydeden Dağlı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Amacımız buradaki Roman vatandaşlarımızın durumunun her açıdan iyileştirilmesi, çocuklarının okula kazandırılması ama en önemlisi meslek kazandırılması ve diğer vatandaşlarımız nasıl yaşıyor ise onların da aynı standartlarda yaşaması. Tüm kurumlarımız ile buradayız. Ancak en az bunlar kadar önemli olan yereldeki vatandaşlarımızın ilgi duyması bizi çok memnun etti. Neler yapabiliriz diye hepsi buradalar. Hepsine teşekkür ediyorum. İlimizde yaşayan Roman vatandaşlarımızın durumlarını iyileştireceğiz inşallah.”

Haber: Ö. YILMAZ

banner844
Yorumlar (10)
Watandaş 5 yıl önce
Hiç böylesi görülmedi bu ülkede birilerine umre kıyağı muhtarlara tatil kıyağı
Köylü 5 yıl önce
Evet Evet Seçim yatırımı başladı artık makarna kömüre doydular...Umre ve inşAllah hac başladı yazık sizlere ve bizim vergilere...
VATANDAŞ 5 yıl önce
ÇOK İYİ DÜŞÜNMÜZSÜNÜZ SAYIN VALİM İÇLERİNDE DİNİNE DÜŞKÜN ÇOK İYİ ARKADAŞLAR TANIYORUM BEN HER MİLLETTİN BİR KÖTÜSÜ VARDIR DERLER RABBİM HİÇBİR IRKIMIZI MİLLETİMİZİ KÖTÜ EYLEMESİN HİÇBİRİNE ZEVAL VERMESİN LAKİN MİLLETİMİZİN ŞUNU İYİ BİLMESİNİ İSTİYORUM İNSANLARIN İNSANLARDAN ÜSTÜNLÜKLERİ TAKVADAN BAŞKA HİÇ BİŞEY DEGİLDİR.
D 5 yıl önce
Umreye gidince yasam standardi nasil yukseliyor anlayamadim
roman 5 yıl önce
Roman vatandaşlar umreye gitmek istemiyor, Romanya ya tatile gönderin sayın valim
ROMAN 5 yıl önce
SAYIN VALİM BANA TEZGAHTAN BALIK ALIP VERMEYİN BANA BALIK TUTMAYI ÖĞRETİN
Vatandaş 5 yıl önce
Bu zamana kadar balık tutup yemeği öğrenemedinse Vali değil Cumhurbaşkanı gelse sana bir şey öğretemez.
Vayyy Beee 5 yıl önce
Yüreğine sağlık kardeşim
Vatandaş! 5 yıl önce
Yaşam standartlarını herkes kendi belirler! Bu kadar varyemez insan ben ömrümde görmedim. Kaliteli insanlar kaliteli yaşasın hizmet götürücekseniz önce insanların yaşamını değil insanları kalitelileştirin,eğitimine hizmet verin...
Bende istiyorum 5 yıl önce
Devlet istediği kişileri umreye götürüyorsa bende talibim. Emekliyim. İki çocuk okuttum. Yıllarca vergi verdim. İlk kez devletin umreye götürdüğünü duydum.Bende isterim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık