banner851

banner955

VALİ GÜNDEMİNE ALDI

Düzce Valiliğinde işçi ve işveren arasında anlaşmazlıklara çözüm üretmek amacıyla “Ekonomi Toplantısı” yapıldı.

Gündem 24.05.2017, 12:17 24.05.2017, 15:07
1687

Düzce Valisi Zülkif Dağlı son günlerde artan işçi eylemlerine karşı önlmem almak ve işçi ile işveren arasındaki sorunlara çözüm bulmak amacıyla konuyu gündemine aldı. Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonunda düzenlenen “Ekonomi Toplantısı” ile sanayi kuruluşlarının temsilcileri, sendika başkanları ve ilgili kurum müdürlerinin katılımıyla işçi ve işadamlarının sorunları görüşüldü.

Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıda konuşan Dağlı, şu ifadelerde bulundu:
“Toplantımızın maiyeti, işveren kuruluşlarımız ve işadamlarımızın son dönemlerde yaşadığı sorunlar. Karşılıklı bir istişare yapalım. Sorunlarımızı bir kez daha dile getirmeyi istedik. İŞ-KUR Müdürümüz, SGK Müdürümüz, OSB Başkanlarımız, sanayicilerimiz, sanayi ile ilgili sivil toplum kuruluşlarımızın başkanları, TSO, MÜSİAD temsilcileri burada. ‘Son dönemde özellikle işçi ve işveren arasında yaşanan sorunlar ve bu konuda neredeyiz, ilimizi bu konuda bekleyecek olan sorunlara karşı ne yapabiliriz ve bu manada önümüzü nasıl açabiliriz?’ bunları konuşacağız.”

banner844
Yorumlar (4)
Alem 6 yıl önce
Sayin valim guzel hosda isveren iscinin hakini yiyenler isci alacagi3 4 tirilyonu goturenler hic ses seda yok yine onsaflarda yine paturon akli isci suclu valim saygilar
O 6 yıl önce
Kalicı iş yerlerin de özel ıdareye ait iş yeri kedı kopek yatıyor sayın valım lutfen sahıp çikılsın
vatandaş 6 yıl önce
sayın vali bey amca güzel konular görüşüyorsunuzda çözüm üretebilecekmisiniz. sayın reis 16 nisandan sonra herşeye çözülecek diyordu. vatandaş talebi olarak bir reise iletseniz diyorum. saygılar..
reisin arkadaşı 6 yıl önce
işten fazla işçi olduğundan bu tür sıkıntılar ve sendikalaşma söz konusu. çilimli organize sanayiini hayata geçirin, gümüşova organize sanayiini toparlayın sorunlar çözülsün.