banner851

banner614

VALİ MUHTARLARDAN PROJE İSTEDİ

banner619

Gümüşova’da mahalle ve köy muhtarları ile bir araya gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı, sorun ve talepleri dinledi. Dağlı, muhtarlardan sorumluluk alanları için yeni projeler üretmelerini, güzel şeyler ortaya koymalarını istedi.

banner846
Gündem 24.10.2017, 16:27 26.10.2017, 09:52
1061
banner844

Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu yıl ikinci kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinlikleri kapsamında Gümüşova’da köy ve mahalle muhtarlarıyla düzenlenen toplantıda bir araya geldi. Gümüşova Belediye Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Gümüşova Belediye Başkanı Ahmet Azap, Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz ve Jandarma Alay Komutanı Albay Yılmaz Özdemir katıldı.

İlçe girişinde olan Gümüşova Organize Sanayinin (OSB)  gelişmekte olduğunu ve köylerin hemen hemen ihtiyaçlarını karşılandığını söyleyen Vali Zülkif Dağlı, “Gümüşova ilçemiz gerçekten bizim göz bebeğimiz. İlimizin girişinde organize sanayisiyle, hemen hemen tamamlanmış alt yapısıyla, meslek yüksekokuluyla, köyleriyle her şeyiyle hemen hemen ihtiyaçlarını eksikliklerini tamamlama yolunda hızla ilerleyen bir ilçemiz’’ ifadelerini kullandı.

‘110 kilometre sıcak asfaltı önümüzdeki 10 gün zarfında tamamlamış olacağız’
Köylerde yapılacak pek çok çalışma olduğunu, köylerdeki içme suyu ve yolların asfaltlama çalışmalarına değinen Dağlı şöyle devam etti:
‘’Asfalt, içme suyu, parke taşıyla ilgili güzel çalışmalar oluyor. Köy yollarımız hemen hemen bitti. Bugün itibari ile 110 kilometre sıcak asfaltı önümüzdeki 10 gün zarfında tamamlamış olacağız. İçme suyunda da yine aynı şekilde klorlama cihazlarımız yapıldı. İçme suyu ihtiyacını genel olarak tamamlandığını düşünüyorum. Bildiğiniz gibi İl Genel Meclisimizin aldığı kararla 18 milyon TL gibi bir meblağı iller bankasından borçlanmak suretiyle yarısını içme suyuna yarısını parke taşına harcamak suretiyle köylerimizin hizmetine sunuyoruz. Bunların ihaleleri yapıldı. Hızlı bir şekilde yapım süreçleri başladı.’’‘Hayalini bile kuramazdık’
“20-25 yıl kadar öncesinde sıcak asfaltlama konusunda köylere yapılacağının hayalini bile kuramazdık diyen” Dağlı şöyle açıklamalarını şöyle devam etti: “Var olduğumuz sürece ihtiyaçlarımızda olmaya devam edecek. Bundan 20 yıl önce sıcak asfaltı hayal etmek bile mümkün değilken şuanda sıcak asfalttan başka asfalt yapmayacağımızı söylüyoruz. Bundan 20-25 yıl önceye kadar köylerimizin içini parke taşıyla donatacağımızı düşünemezdik, yine köylerimizin içinde çocuk oyun parklarının olacağını düşünemezdik’’ dedi.

Güzel şeyler ortaya koymanızı bekliyoruz’
Vali Zülkif Dağlı muhtara birlik beraberlik çağırısı yaparak muhtarlardan beklentisini dile getirdi:

“Muhtarlardan beklentimiz birlik ve beraberlik içerisinde köyümüzün, köyünüzün işlerini takip etmeniz. Azalarınızla beraber köydeki imam, müezzin, okul müdürü, öğretmenler, diğer kamu görevlileri ve köy halkıyla birlikte köy için yeni projeler üretmenizi güzel şeyler ortaya koymanızı bekliyoruz. Gençlerimize dönük genç kızlarımıza dönük veya okuma yerleri mi yaparız, sporla ilgili faaliyet alanı mı yaparız, bir başka eğitimle ilgili kurs mu yaparız veya aklımıza ne gelirse çalışmalarımızı hızlandıralım. Proje desteğini biz de vereceğiz’’ dedi.   

Haber: Y. SEVER 

Yorumlar (12)
HEPSİNİN EKSİĞİ VARDIR 4 yıl önce
SAYIN VALİ BEY PROJELERİ ONLAR DEĞİL SİZ İLÇE İLÇE GEZİP DİNLEYİP EKSİKLİĞİNE GÖRE YAPILACAK PROJEYİ YAPTIRMALISINIZ, İNANIN ONLAR BECEREMEZLER, PARADAN NE KALIR DA NASIL NE YAPARIZIN PEŞİNDE OLURLAR. YA SİZ, YA KAYMAKAMLIK, YA BELEDİYELER
AH MUHTARLAR PARA PARA 4 yıl önce
evet evet gölyakada servis araçlarının 5/3 muhtarlara ait, onlar proje yerine araça modeli yükseltmenin peşinde geziyorlar, birde ücretleri az buluyor dert yanıyorlar.
Vatandaş 4 yıl önce
Sayın Valim
Kalıcı konutlar üvey evlat yatırım yok düzenleme yok, 10.bölgeden girin içeriye her yer
köstebek yuvası gibi yollar rezalet birtek çocuk parkları yenilendi Allah razı olsun
Vali 4 yıl önce
Vasip ve Ali valimiz gibisi gelmedi.Diğerleri bürokrat gibi gelip gittiler.
golyakali 4 yıl önce
bizim muhtar ogrenci servisi çoğaltma gayretinde proje uretmeye okumus adam lazim var lari yoklari para.
golyakali 4 yıl önce
muhtarlar öğrenci servisi peşinde kaç servis daha alabilirim
Burak Gerede 4 yıl önce
Sayın Valim 110 km asvaltta Kıyı köyü geçmiyor su şebekesi yenilendi muhtarı bir kere başında göremedik Azamız Recep Kızıltan abimiz den başka kimse yok tu hala daha eksikler tamamlanıyor Aza koşturuyo Sonrada icraat bekleniyor Muhtardan
Kuru laf yerine somut icr 4 yıl önce
Kaç muhtar proje üretebilir, proje uzmanlık alanı.Kurarsın bir ekip köyleri gezer sorunları tespit eder, nereye ne gerekiyorsa projesini yaparsiniz.Klasik geleneksel yönetim anlayışı geride kalmalı artık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın