banner851

banner614

VALİ VE BAŞKAN DA KATILDI

banner619

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (BAİBÜ) 2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni'ne katılan Eski TBMM Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'a Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı tarafından fahri doktora unvanı verildi. Törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı ve Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de katıldı.

banner846
Gündem 26.11.2019, 13:46
1803
VALİ VE BAŞKAN DA KATILDI
banner844
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı açılışı töreni kongre merkezinde düzenlendi. Törene TBMM Eski Başkanı ve son Başbakan, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Bolu Valisi Ahmet Ümit, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, ÖSYM Başkanı Halis Aygün, AK Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan tören müzik dinletisi ile devam etti.

Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, törende yaptığı konuşmada, haksızlığa karşı başkaldıran İzzet Baysal'ın, kente çok güzel hizmetler kazandırdığını söyledi. 
"Yolları böldük, hayatları ve Türkiye'yi birleştirdik"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkeye büyük hizmetler yapıldığını belirten Yıldırım, "Bolu Dağı Tüneli maalesef 17 yılda tamamlanamadı. 12 hükümet, 21 bakan değişti, eskitti ama Bolu Dağı Tüneli bitirilemedi. Sizden aldığımız güçle geldik, orayı da açtık, oradaki yolculuğu eziyetten keyfe dönüştürdük. O günden bugüne 500 kilometre tünel yaptık. İzmir ile İstanbul arasını 3 saatin altına indirdik. Hızlı trenle İstanbul'u Ankara'ya, İstanbul'u Eskişehir'e, İstanbul'u Konya'ya bağladık. Yolları böldük, hayatları ve Türkiye'yi birleştirdik." diye konuştu.

Törende Abant İzzet Baysal Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Binali Yıldırım'a Fahri Doktora unvanı vererek cübbesini giydirdi.
Hukuk Fakültesi binasının temeli atıldı
Akademik yılı açılış töreninin arından Abant İzzet Baysal Üniversitesi Hukuk Fakültesi binasının temel atma törenine katılan protokol üyeleri çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yıldırım, Fuat Sezgin Kütüphanesi'nin de açılışını yaptı.
"Hukuk Fakültesi bölgemiz için artı bir değer"
Üniversitenin yeni fakülte binasının hayırlı uğurlu olmasını dileyen Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü yaptığı açıklamada, "Bolu bizim komşu ilimiz, milletvekilimiz, benim bulunduğum kabinede birlikte çalışma fırsatı bulduğum Sayın Binali Yıldırım buraya gelerek bizleri onurlandırdı.  Bilimsel alanlara yapılan yatırımları takdir ediyor, yeni akademik yılın tüm akademik personele ve öğrencilere hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Hukuk Fakültesi bölgemiz için artı bir değer, burada çok başarılı nesiller yetişeceğine inanıyorum. Abant İzzet Baysal üniversitemize tekrar hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.


Yorumlar (8)
sanayici 2 yıl önce
ne kadar şakşakcı var şu düzcede
Prof'luk verilmeliydi 2 yıl önce
''Niye kazanamadınız?'' sorusuna; ''Çünkü çaldılar'' deyip üstüne sekiz yüzbin oy farkı yiyerek iki kez üst üste mağlup olan birine, fahri doktora ünvanı az gelir!!!!....
Rektör 2 yıl önce
Rektör ile vali bir dahaki seçimlerde millet vekili adayı olarak yerlerini garantiye aldılar
AKADEMİSYEN 2 yıl önce
YAZIK OLMUŞ PROF. OLMALIYDI
Sanayici 2 yıl önce
Bizim millet kadar şak şakcı bir millet yok
Aa 2 yıl önce
Sayın vali ve Sayın belediye başkanı yan yana. İlk defa görüyorum.
DÜZCEDE 2 yıl önce
DÜZCEDE HİÇBİR RESMİ TÖRENE KATILMAYAN, BOLUYA KADAR GİTMİŞ :))
Cenazelerinize gelmediler 2 yıl önce
Yalakalar.
20°
açık