banner851

banner614

VALİLERE YETKİ

banner619

Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan 81 ilin valisine yetki: Toplumsal olaylara müdahale için tugaylardan asker çağrılabilirsiniz. Valilere gönderilen genelge batı illerini de kapsıyor

banner846
Gündem 10.09.2015, 11:42
4825
VALİLERE YETKİ
banner844
Doğu ve Güneydoğu’da PKK terörünün artması üzerine hükümet terörle mücadelede yeniden Kara Kuvvetleri’ne bağlı askerin devreye girmesi için düğmeye bastı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu imzası ile 81 ilin valiliğine gönderilen genelgede, PKK terörü ve toplumsal olaylara müdahale için tugaylardan asker çağrılabileceği bildirildi.Valilerin hangi tugayları göreve davet edeceği bilgisi de verildi. Askeri kaynaklara göre, genelge, sadece Doğu ve Güneydoğu’daki iller için değil. Batı’daki illeri de kapsıyor. Genelgenin yasal altyapısı, 2013’te yürürlüğe giren ve valilere toplumsal olaylara müdahale konusunda askeri birlikleri göreve çağırma yetkisi  veren 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu’na dayanıyor. Asker toplumsal olaylara müdahale için de devrede olacak
Yorumlar (7)
işiniz gücünüz şov kurtar 6 yıl önce
Boş laf siz önce dağlıca başta olmak üzere askerin 3-4 yıldır giremediği 14 kurtarılmış bölgeyi geri al devlet otoritesini tesis et sonrasına bakarız.
Maşallah... 6 yıl önce
Her şeye bir lafı var maşallah milletin. Boş-dolu fark etmiyor, doğru-yanlış süzmüyor. İnceleyip araştırmıyor. Facebooktan kes kopyala yapıştır sonra kendinde inan ...
TÜRKOĞLU 6 yıl önce
Doğu ve Güneydoğu illerinde elektrik farurası ödemeyenlerinde acilen elektrikleri kesilsin. Vergisini ödemeyenlere devlet hizmet vermesin.
düzce81 6 yıl önce
Esnaf siz biz varız tabi.Ama Devlet birimleri müdahil olmalı.Yoksa Doğuda da biz varız diyor adamlar birimleri tanımıyor.DEVLET NE DERSE O..
nsm 6 yıl önce
sarilin bakalim simdi o darbeci dediginiz askerlere! bir ara onlar da size sarilacaklar! ve darbenin ne oldugunu size ögretecekler! azzz kaldi! yeter ki siz böyle arsizca devam edin!
nsm 6 yıl önce
12 yildir askerlere kin kusup simdi onlara sarilmalari, bu güruhun yüzünü hiiiic kizartmaz! cünkü bunlar o ar perdelerini coktaaaan yirtmislardir!
esnaf 6 yıl önce
askere düzcede gerek yok.biz varız evelAllah
15°
parçalı bulutlu