banner851

banner955

Valilik Bu Kez kararlı!

Depremlerin ardından geçici bir süre barınılmak üzere kurulan prefabriklerin boşaltılmasına bu sefer kesin gözüyle bakılıyor.

Gündem 03.07.2008, 16:08
184
Valilik Bu Kez kararlı!

Depremlerin üzerinden geçen 9 yıla karşın, defalarca gündeme gelmesine karşın çeşitli gerekçelerle bugüne kadar boşaltılamayan prefabriklerin kaldırılması konusunda valilik kararlı tutumuyla dikkat çekiyor.

Konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Düzce Vali Yardımcısı Ramazan Şahin, Kiremitocağı'nda başlatılan boşaltma çalışmalarına değinerek, 61 prefabriğin elektrik ve sularının kesildiğini dile getirdi.

Kiremitocağı Mahallesi'nde 233 prefabrik bulunduğunu belirten Şahin, ilk etapta 61'inin elektrik ve sularını kestiklerini ifade etti. 2-3 gün içinde bu prefabriklerin boşaltılacağının altını çizen Şahin, sadece buralarda ikamet eden vatandaşlardan hastası bulunanlara müsamahalı davrandıklarını söyledi.

Şu an için çalışmalarda bir problem yaşamadıklarını ve durumu iyi olduğu halde halen prefabrikleri iskan olarak kullananların elektrik ve sularını kestiklerini belirten Şahin, 'Çalışmalarımız bundan sonra da tüm hızıyla devam edecek' dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Sayımız