banner851

banner614

VALİLİK: DÜZCE’YE ÖZEL BİR DURUM DEĞİL

banner619

Koronavirüs, halkın sadece sağlığını değil yalan-yanlış bilgiler nedeniyle psikolojisini de tehdit ediyor. Düzce’de son günlerde birbiri ardına ortaya atılan iddialar Düzce Valiliği’ni açıklama yapmaya iterken, gerçek dışı haberler sadece gündemi meşgule etmiyor ayrıca vatandaşın tedirginliğini katlıyor. Son olarak Düzce’nin bazı köylerinde ev karantinası uygulandığı haberleri ile ilgili olarak rutin 14 gün kuralı uygulandığı ve Düzce’ye özel bir durumun olmadığı bildirildi.

banner846
Gündem 30.03.2020, 13:41 30.03.2020, 16:27
3155
banner844

Düzce’de koronavirüs salgını nedeniyle tedbirler üst seviyede tutulurken, şehrin girişi ve çıkışlarında sıkı kontrol yapılıyor. Kolluk kuvvetleri şehir dışından Düzce’ye giriş yapmak isteyen sürücü ve yolcuların ateşini ölçerek riskli durumlarla karşılaşıldığında vatandaşları sağlık kuruluşlarına yönlendiriyor.

Bu zorunlu ve bir o kadar da hayati uygulamaların yanı sıra il, ilçe ve beldelerde belediye hoparlöründen köylerde ise camilerden yapılan anonslarla halkın evde kalması isteniyor. Vaka sayısının tüm illerde olduğu gibi Düzce’de de artmasına bağlı olarak tedirginlik artarken, söylentiler alıp başını gidiyor.

Özellikle sosyal medya üzerinden her gün yeni bir iddia ortaya atılıyor. Bu durum halkın psikolojisini olumsuz yönde etkiliyor. Basın kuruluşlarının kimi zaman haberlerine de konu olan bu iddialara ilişkin Düzce Valiliği jet hızıyla açıklamada bulunuyor.

Düzce Valiliği’nden son yapılan bilgilendirmenin odağında yine karantina iddiası vardı. Açıklamada şunlar kaydedildi: “Medya kuruluşlarında yer alan ilimizde bulunan köylerde ev karantinası uygulandığı haberleri ile ilgili olarak; il dışından gelen vatandaşlarımız, tedbir amaçlı olarak 14 gün süreyle evlerinde gözetim altında tutulmaktadırlar. Bu işlem, genel bir uygulama olup, ilimize özel bir uygulama söz konusu değildir.”

Yorumlar (4)
Can 1 yıl önce
Abartmaya gerek yok valilik her gun bilirli bir saatte aciklama yapar sorun kalmaz
ziyaretçi 1 yıl önce
Sayın valim tekstil fabrikalarının denetlenmesi ve asgari çalışan şeklinde çalışmaya geçilmesini sağlarsanız seviriniz. yüzlerce insan dip dibe çalışmaktadır. hepsi akşam olunca evlerine çocuklarının analarının babalarının eşlerinin yanına dönmekteler. Allah korusun buralarda sadece 1 kişi fabrikaların tamamına mal olacaktır. lütfen ilgilenin ALLAH AŞKINA
Kemal 1 yıl önce
Sn valim kamu çalışanları düzcede de serbest kıyafete geçilmesini istiyor, takım elbise yıkanamıyor, kravat yıkanamıyor, eve mikrop getirmek istemiyoruz
özel çalışan 1 yıl önce
bu durum sadece karantinaya alınan belirli illere uygulama 81 il ve ilçelere yapılan uygulama değil.neden açıkça söylemıyorsunuz valı bey?bizler .alışmak zorunda olan insanlarız düzgün bir uygulama yapın da evlerimizde gönül rahatlığıyla oturalım.kime hastalık bulaştırıcaz,kimden hastalık gelicek belli değil
20°
parçalı az bulutlu