banner851

banner614

VALİLİK SGK'DAN MÜFETTİŞ İSTEDİ

banner619

Son dönemde şikayetlerle adından söz ettiren Düzce Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili yeni gelişme! Hastanede usulsüz işlemler yapıldığı iddiaları üzerine sağlık hizmetlerinden sorumlu Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek'in imzasıyla hastaneye ödeme yapan ve faturaları inceleyen kurum olan Sosyal Günvelik Kurumu'ndan müfettiş istendi.

banner846
Gündem 16.12.2019, 12:36 17.12.2019, 11:13
6939
banner844
Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek, Düzce Özel Çağsu Hastanesi ile ilgili gündeme gelen iddia ve haberler üzerine Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nden müfettiş talep etti.

3 hafta önce Düzce Özel Çağsu Hastanesi'ne götürdüğü çocuğu ile para alınmadan ilgilenilmediğini söyleyen Hayrettin Tandoğan isimli vatandaşın isyanının Öncü Haber'de gündeme gelmesinin ardından ilk olarak Düzce Valiliği harekete geçmişti. Sağlık hizmeti alabilmek için başvuran vatandaşların, acilde bile parasız işlem yapılmadığı ve usulsüz işlemlere imza atıldığı yönündeki iddiaları üzerine Düzce Valiliği'nin oluruyla İl Sağlık Müdürlüğü'nün görevlendirdiği denetim komisyonu, yaklaşık 2 saat Çağsu Hastanesi'nde tüm iş ve işlemleri mercek altına almıştı.


Vatandaşın mağdur edildiği ithamlarını titizlikle inceleyen valilik, incelemeyi komisyonla da sınırlı bırakmadı. Sağlık hizmetlerinden sorumlu Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek'in imzasıyla Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'nden de müfettiş istendi. Müfettiş talebinde, Hayrettin Tandoğan’ın 1 yaşındaki çocuğuna ait kayıt ve yapılan işlemlerin ayrıntılı olarak Denetim Komisyonunca incelendiğine dikkat çekildi ve bu doğrultuda, hastanenin Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) anlaşması olması nedeniyle hastaneye ödeme yapan ve faturaları inceleyen ilgili kurumca SGK müfettişi görevlendirilmesinin daha uygun olacağına karar verildiği bildirildi.

 
Yorumlar (19)
sadece insan 1 yıl önce
Doktor muayenesi + 20 dakikalık seruma toplamda 121 lira ödeme yaptım.
Eski çalışanın eşi 2 yıl önce
Eşim orada çalışıyordu. Şükür kurtuldu. 17.30dan gece 23.00a kadar 15tl mesai ücreti veriyorlar. Tahlil istemeyen doktorları işten çıkartıyorlar. Hastane kızının elinde, işten anlamayan bayan değişik değişik şeyler istiyor :)
Sağ.Müd.Nerde... 1 yıl önce
birde devlet hst.nede görev yapan yoğun bakım ameliyathane gibi yerlerde enfeksiyon riski çok fazla.formalarla öğrenciler hemşireler dr.lar yollarda otobüslerde.hijyen sıfır hastanelerde.Sağ.Müdürü siz görmüyorsunuz heralde.
vatandaş 2 yıl önce
sadece para olsa eyvAllah bunlar baya baya şımardılar, benım cocuğum alev ateş yanıyor arıyorum hastaneyı cocuk doktoruna gelıyoruz dıye doktor beyın talımatı varmıs kesınlıkle kabul etmıyormuş. bu hastaneyı bu kadar havaya sokan bız duzcelıler olduk. ama artık DÜZCE GÖZ HASTANESİ VAR. GAYETTE FIYATLARI MAKUL VE ÇALISANLAR İLGİLİ...
Sağ.Müd.ne 1 yıl önce
sağ.Bkm mü.rüymüş birde diğer yetkili bayan kapalı..Bu kişiler sigara konusunda bayağı ilerlemişler.Halka sigara içirmezler ama kendilerinin içtiği yerler kapalı kapılar ardında.İyide kokuları nolacak..
Vatandaş 2 yıl önce
Citizen lakaplı işine gelmedi herhalde yazılanlar sen o hastanenin ylksı mıdın onca millet hastene ilgili kötü gidişatı söylerken senin zorunamı gitti
A YAVUZ 2 yıl önce
Eşimin cerrahi operasyonunda gösterdiği ilgi ve yeteneği ile sağlığına kavuşmasında ve bizi büyük illerdeki hastane kapılarına mecbur etmeyen Sayın Dr.Fikret BAŞTİMAR hocama her daim teşekkürler.
vatandaş 2 yıl önce
siz de gidin güneştıp merkezine. hem fiyatları makul hem de etikler.
İŞİ BİLİR KİŞİ 2 yıl önce
Acile gelen hasta öncelikle doktora yönlendiriliyor daha sonra doktorun verdiği tedavi girişi yapılıyor tüm işlemler bittikten sonra hasta çıkarken eli okutuluyor ve eğer yeşil alansa ücret alınıyor. LÜTFEN KİMSE İŞİ BİLMEDEN YORUM YAPMASIN HERKES İŞİNE BAKSIN! YALAN YANLIŞ HABERLER YAPILMASIN!
Erol 2 yıl önce
Boluda ki hastahane de aynı fark yok yatış adı altında konaklama ücreti alıyorlar 15 dk bile yatmadık sadece enjeksiyon yapıldı soyguncu bunlar devlete hastahane sine gidilecek gibi değil buralarda soyguncu olan hep Vatandaş a oluyor
Düzceli 2 yıl önce
Üniversitenin acili gayet profesyonel çalışıyor. Poliklinikler birşey diyemem ama acili çok iyi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
parçalı az bulutlu