banner851

banner614

VALİLİK'TE İSKİ ZİRVESİ!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bu kez İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan'ı Düzce'ye getirerek, projelerin hızlandırılması için Valilik'te bir toplantı gerçekleştirdi. Basına kapalı gerçekleşen toplantıda, Hecinler mevkiinde kapısına kilit vurulan ve yeni bir yer aranan katı atık depolama tesisi ile yıllardır ilçelere yapılması beklenen arıtma tesisleri konuları masaya yatırıldı. Bakan Özlü, çöp sorunu için "Kimseyi inçitmeyen bir çözüm üzerinde çalışıyoruz." dedi.

banner619
Gündem 06.11.2016, 14:30 06.11.2016, 15:39
2190
VALİLİK'TE İSKİ ZİRVESİ!

Düzce Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin açılışı için Düzce'ye gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü'nün ilk durağı valilik oldu. Düzce'ye her gelişinde açılışların yanı sıra  yaşanan sorunlara çözüm getirilmesi amacıyla ilgili kurum yetkililerini de yanında getiren Bakan Özlü'ye bu kez İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan eşlik etti. Geçtiğimiz günlerde ilin idarecileri ile birlikte İSKİ'de gerçekleştirilen Düzce Zirvesi'nin ardından Genel Müdür Turan ile birlikte Düzce'ye gelerek, açılış töreni öncesinde valilikte bir toplantı gerçekleştiren Bakan Özlü, sorunlara yerinde çözüm aradı. Basına kapalı gerçekleştirilen toplantıda, İSKİ'den kaynaklı yaşanan gecikmeler ve sorunlar ele alındı. İstanbul'un uzun vadeli içme suyu ihtiyacının karşılanması için hayata geçirilen Büyük Melen Barajı Projesi ile uygulamaya konan Melensuyu Koruma Havzası yönetmeliği kapsamındaki sıkıntıların da gündeme geldiği toplantının ağırlıklı gündemini ise yıllardır ilçelere kazandırılması beklenen ancak yer arayışı başta olmak üzere çeşitli gerekçelerle gecikmeye takılan atık su arıtma tesisleri ile Bakan Faruk Özlü'nün girişimleri sonucu Düzce'ye kurulacak olan çürütme tekniği ile enerji üretimi yapan Katı Atık Bertaraf Tesisi oldu.

"Kimseyi inçitmeyen bir çözüm üzerinde çalışıyoruz"
Terminalin açılış törenindeki konuşmasında İSKİ Genel Müdürü Fatih Turan ile gerçekleştirilen toplantıya ilişkin bilgiler veren Bakan Özlü, şöyle konuştu: "Bugün Fatih bey ile bir toplantımız oldu. İSKİ'nin Düzce'de yatırımları olacak, arıtma tesisleri olacak. Fatih bey bu arıtma tesisleri için Düzce'ye geldi ve yerinde tespitlerde bulundu. İnşallah bütün ilçelerini kapsayacak şekilde bir proje olacak. Fatih Bey İSKİ genel müdürü olarak bu konuyu takip ediyor. Bir diğer konu çöple ilgili bunu da konuştuk. Kalıcı kimseyi rahatsız etmeyen kimseyi inçitmeyen bir çözüm üzerinde çalışıyoruz. İSKİ ile birlikte belediyemiz ve çevre bakanlığı ile bunu da çözeceğiz."

Bilindiği gibi Düzce’nin çöp sorununun aşılması için geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)'nde gerçekleştirilen toplantıda mahkeme kararı ile faaliyeti durdurulan Hecinler mevkiindeki tesisin yerine farklı bir alanda yeni bir tesisin kurulacağı ve bu tesisin aktif çürütme ve enerji üretme tesisi olmasının kararlaştırıldığı açıklanmıştı. İSKİ’nin de destek vereceği yeni tesis kuruluna kadar Düzce’nin yaklaşık günlük 400 ton çöp atığı da aktarma merkezinden İstanbul’a gönderileceği açıklanmıştı.


 
banner844
Yorumlar (5)
ahmet ozdemir 5 yıl önce
Bakanın muhatabı iski genel müdürü deyil buyuksekir beledıye baskanı olmalı
düzceli 5 yıl önce
Allah nazardan saklasın bakanımızı
rafting 5 yıl önce
melen suyundan dolayı düzce ve cumayeri için önemli olan raftingi ve raftingle uğraşanları mağdur etmemek lazım
Sayin bakanimiza 5 yıl önce
Başarıların devamını. Diliyorum
Fındıkçı 5 yıl önce
Sömürülen emeğimiz için bir fındık zirvesi bekliyoruz devlet büyüklerimizden