banner851

banner614

VALİLİK’TE ENİNE BOYUNA ELE ALINDI

Düzce’ye her kış kabus yaşatan hava kirliliği sorununun had safhaya ulaştığı şu günlerde Vali Zülkif Dağlı başkanlığında çalışmaların son durumunu değerlendirmek için Hava Kirliliği Toplantısı düzenlendi. Toplantı öncesi konuşan Vali Dağlı, “Doğalgazın yaygınlaşmasını sağlayarak, sağlıksız kömür yakımını önlemek için çalışacağız.” dedi.

banner619
Gündem 11.12.2017, 16:08 12.12.2017, 17:16
1055

Düzce’nin başlıca sorunlarından biri olan hava kirliliği bugün Düzce Valiliği Makam Toplantı Salonunda masaya yatırıldı. Düzce Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında yapılan toplantıya Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve ilgili kurum müdürleri katıldı.

“Hava kirliliğinin önüne geçebiliriz”
Hava kirliliğine ilişkin Düzce’de alınan tedbirlerin değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı öncesi konuşan Vali Dağlı, “Bildiğiniz gibi Temmuz ayında bir mahalli çevre kurulu kararı almıştık hava kirliliğinin önlenmesi konusunda. Bununla ilgili tedbirlerimiz neler, belediyemiz neler yaptı, müdürlerimiz neler yaptı, Sosyal Yardımlaşma Vakfımız neler yapıyor, DERGAZ bu işin neresinde hepsini değerlendireceğiz. İlimiz bir çanak şeklinde olması nedeniyle hava kirliliği ile karşı karşıya kalıyoruz. Ama biz insani olarak yaptığımız çalışmalar ile bunu artmasının nasıl önüne geçerek azaltabiliriz amacımız bu.” dedi.

“Doğalgaz kullanımını yaygınlaştırıp, sağlıksız kömür yakımını önleyeceğiz”
Sağlıksız kömür kullanımının önüne geçilmesi ve doğalgazın yaygınlaştırılmasının başlıca amaçları olduğunu belirten Dağlı, “Doğalgaz olan yerlerde kömür kullanılmasının engellenmesi bizim için en önemli tedbirlerden birisi. İkincisi hava kirliliği yayan sanayi tesislerinin önlenmesi. Bunlara gerekli ihtarlar ve ceza işlemelerle bunun önüne geçilmesi, doğalgazın yaygınlaştırılması ve sağlıksız kömür yakımını belediyemiz ve kurumlarımız marifetiyle önlenmesi. Bunlarla ilgili değerlendirmelerimizi yapacağız.” ifadelerinde bulundu.

Son olarak kış aylarında artan hava kirliliğinin çocuk ve yaşlılara olan olumsuz sonuçlarına dikkat çeken Düzce Valisi Zülkif Dağlı, bunları önemek için çalışmaların artacağını belirtti.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (14)
emir 4 yıl önce
hepimiz aynı havayı soluyoruz sanayiye ve yeni yerleşime Düzce müsait değil
T. 4 yıl önce
Bu kışı da -cağız, -ceğiz lerler atlatın. Kışın planı yazdan yapılır.
Abonelik 4 yıl önce
Önce abonelik fiyatlarını düşürün 500 TL abonelik mi olur hele işyeriyse vay haline e insanları teşvik ediyorsanız biraz işin ardına da bakın
En kirli hava 4 yıl önce
Kirlendikce Kirlendik
Fozdemir 4 yıl önce
Toplanıp toplanıp dağılırsınız anca nasılsa millet oy veriyor umrunuzda mi hava kirliliği. Elazığ belediyesi doğalgaz hattı geçen yerlerde kömür kullanımını yasakladı ve kirliliği yari yarıya azalttı. Siz anca toplantı yapın.
Can . D 4 yıl önce
CÖZÜM COK KOLAY YASAKLAYIN KALITESIZ KÖMÜRÜN SATISINI DÜZCEYE GIRISINIDE YASAKLAYIN SATAN HER KIMSE ONADA ALANADA CEZAYI KESIN BAKIN OZAMAN KÖMÜR KOKUSU KELIYOMU SATANLARA GÖZ ACDIRMAYIN OKKALI CEZA ALANMI ONUDA AF EDMEYIN KESIN CEZAYI
Can. D 4 yıl önce
HERSENE AYNI HIKAYE DÜZCEMIZDE DEGISEN TEK BIRSEY YOK YAPACAZ EDECEZ COK DUYDUK BUNLARI SONUC SIFIR YAHU KALITESIZ KÖMÜRÜ DÜZCEYE NASIL GIRIS YAPIYO ONU KOTROL EDIN KIMLER SATIYO ONU KOTROL EDIN SATANADA ALANADA OKKALI CEZAYI KESIN AF YOK
Baki Çelik 4 yıl önce
Kalici konutlar tokide hala komur kullanan binalar var.Biz nasil dogal gaza gecmissek inkarda mecburi gecis yapmali.ceza kedin hemserim
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın