banner851

banner614

VALİLİKTEN DOLANDIRICILIK UYARISI

Özellikle yabancı uyruklu vatandaşların kendilerini polis, jandarma cumhuriyet savcısı olarak tanıtan kişilerce arandığını belirten Düzce Valiliği, para veya ziynet eşyası isteyen bu kişilere itibar edilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.

banner619
Gündem 17.01.2018, 16:27 18.01.2018, 09:18
1680

Düzce Valiliği’nden özellikle yabancı uyruklu vatandaşların dikkatine! Son günlerde Düzce’de yaşayan yabancı uyruklu vatandaşları telefonla arayıp kendilerini savcı ve polis olarak tanıtan kişilerce dolar, Türk Lirası alınarak vatandaşların mağdur edildiği belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Polis, jandarma, cumhuriyet savcısı veya herhangi bir kamu personeli, hiçbir şekilde vatandaşlarımızdan ziynet eşyası, para teslimi veya havale-EFT yapılmasını talep etmez. Sizi telefonla arayarak kendisini polis, savcı, asker olarak tanıtıp bankaya para yatırmanızı veya bir yere para, altın bırakmanızı isteyenlere asla inanmayın.

Telefon görüşmeleriniz sırasında arka plandan gelen telsiz seslerine, korku, panik yaratma amaçlı senaryolara katiyen itibar etmeyin. Telefonunuza gelen SMS metinlerde aramanızı istedikleri numaraları kesinlikle aramayın. Kimlik ve kredi kartı bilgilerinizi sakın paylaşmayın. Böyle bir durumla karşılaşmanız halinde lütfen hemen 112 Acil Çağrı Merkezini arayın ya da en yakın emniyet, jandarma birimine müracaat ediniz."


Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (8)
Araplara hakaret eden 4 yıl önce
Hz.Peygamber efendimizin hangi ırktan geldiğini araştırsın
Vatandaş 4 yıl önce
Ula can sen olsadın onların yerinde senin kafanı keserlerdu. Suriye de uloooo
afrine ilkönce Araplar 4 yıl önce
Afrine ilkönce düzcede sürekli üreyen suriyeli ve ıraklı erkekler gitsinde vatanları için birşeyler yapsınlar.Atatürk heykelinin orda ve cedidiyenin önunde halı shalarda gezip duracaklarına bi işe yarasınlar.
can 4 yıl önce
Onlar bizim misafirimiz misafiri dolandırmak,mı gerekir. Bu ülkeye her kez bir yerlerden geldi kimimiz orta asya,dan kimimiz kafkasya,dan iyilik yap denize at bu tavırlar bizlere yakışmıyor.
Misafirmi.Şakamısın 4 yıl önce
biz Türküz Türk kökenliyiz hepimiz Orta Asyadan geldik.Sen Arap kökenliysen sende onlarla Afrine savaşa git.Arap kültürü bizim kültürümüz değil.Kadınları aşağılayan insan bile görmeyen araplar hadi Suriyeye.Misafirmiş..
herkes ülkesine 4 yıl önce
Suriyede Çin inşaat işlerini rusta doğu tarafındaki amerika batı tarafındaki petrol yatakları işletmesini aldı.Bizede onların kanunlarca aranan hırsızı iti uğursuzu teröristi katili kaldı.Bizler rahatsızız.Onlar sabaha kadar uyumayıp işe giden aileleri rahatsız ediyorlar.
suriyeliyi kimse kabul et 4 yıl önce
bizim helal etmediklerimiz..Gönderin kamplara..bizim sırtımızdan geçiniyolar.ellerinde IP telefonlar hergün 5 6 tane hamile görüyorum pazarda ençok onların elleri kolları dolu.Biz ülkemize sahip çıkmazsak bunlar kendilerinde hak görmeye başladılar bile..
Lale elmas 4 yıl önce
DoldurdUnunuz.buraya ne bekliyodun uz acil bunlara çözüm bulunsun hiç rahat deyilz gitsinler ulkelerine