banner851

banner614

VALİNİN KATILMA ZORUNLULUĞU YOK!

banner619

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Anıtpark’ta düzenlenen çelenk sunma törenine protokolün katılmaması eleştiri konusu olurken, Valilik’ten yapılan açıklamada, Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği gereği valinin çelenk koyma alanında bulunma zorunluluğu bulunmadığı vurgulandı. Açıklamada, “İlimiz Valisi Sayın Zülkif Dağlı program akışında 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’ndaki programa katılmıştır.” denildi.

banner846
Gündem 19.05.2017, 14:12 19.05.2017, 17:08
5001
banner844

Bu sabah Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni ile başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarının Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü düzeyinde yapılması ve törene Düzce Valisi Zülkif Dağlı ile Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in katılmaması tepki çekti. Törende hazır bulunan CHP, MHP ve Vatan Partisi il başkanları “Bugün alanda devleti göremiyoruz” diyerek vali ve belediye başkanının olmayışını eleştirdi.

Muhalefet sert tepki gösterdi
Kutlamalara damga vuran bu tepkinin ardından Düzce Valiliği yazılı bir açıklama ile konuya açıklık getirdi. Açıklamada, Düzce’de resmi bayramların  Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği çerçevesinde gerçekleştirildiği anımsatılarak, söz konusu yönetmelik gereği valinin çelenk sunma alanında bulunma zorunluluğu olmadığı vurgulandı.

Valilik, yönetmeliğin maddelerini sıraladı
Açıklamanın tam metni şu şekilde: “5 Mayıs 2012 tarih ve 28283 Sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Ulusal ve Resmi Bayramlar İle Mahalli Kurtuluş Günleri Atatürk Günleri ve tarihi günlerde yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmelik gereği Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs günü, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da karaya çıktığı saat olan 07.00’da başlar ve saat 24.00’te son bulur. (2) Gençlik ve Spor Bakanı, günün anlam ve önemini belirten mesajını medya aracılığıyla bildirir. (3) Gençlik ve Spor Bakanı bir il törenine katılır. (4) Atatürk anıt veya büstüne gençlik hizmetleri ve spor müdürlüğü, bulunmaması halinde mülki amirin görevlendireceği bir müdürlük tarafından çelenk konulur. Çelenk konulduktan sonra İstiklal Marşı ile birlikte bayrak göndere çekilir. (5) Kutlama komitelerince hazırlanan programda yer alan diğer faaliyetler uygulanır. Programda tören geçişi ve tebligata yer verilmez.

Vali Dağlı 18 Temmuz’daki programa katıldı
İlimizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında Yönetmelik çerçevesinde kutlanmaktadır. Yönetmelik gereği İl Valisinin çelenk koyma ve çelenk alanında bulunma zorunluluğu bulunmamaktadır. İlimiz Valisi Sayın Zülkif Dağlı program akışında 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu’ndaki programa katılmıştır.”

Yorumlar (18)
Ersin 4 yıl önce
Bırakın bu tören mören miting şölen kutlama anma vb israf işlerini de dünyaya katma değeri yüksek ürünler üretip satın,ülke gösteri miting anma kutlama vb boş beleş şeyler yapmayan iyice çingeneleşti.
düzce 4 yıl önce
Bence 19mayısın resmi tatil olmaktan çıkartılması lazım
Bölünmüşlük 4 yıl önce
Buradaki yorumlardan anlaşılan şu. İstenen başarılmış halk bölünmüş.
akıl 4 yıl önce
yoruma gerek yok düşünebilmek yeterli
milli duyguya saygi 4 yıl önce
milli duygularla dini birbirine karistirmayin...bu ölmus birinin ruhuna yada bedenine yapilmis bir saygi degil yaptiklarina acmis oldugu yola gostermis oldugu dusunceye saygidir.ve o zaman dustugumuz durumlari hatirlama ve dusunmek icindir
Ali 4 yıl önce
Gereklimi ye !!.istanbuldan samsuna gidilmese senin bunları yazacak evin,barkın en önemlisi vatanın olurmuydu..ülkedeki mültecileri gözün görmüyor,ibret almıyosun belli :).
doğru değil 4 yıl önce
Niye sadece atatürk? Kazım Karabekirler, Fevzi çakmaklar neden anılmıyor, gözardı ediliyor? Ortada bir zafer varsa tüm komutanların ve milletindir. Tek kişiye mal edilmesi bu millete haksızlıktır, bencilliktir.
lüzumsuz 4 yıl önce
CHP liler kutlama yapmaya meraklıysa her ay gidip toplanıp kutlasınlar. Bize ne ?
Can 4 yıl önce
Bumudur yani,katılma zorunluluğu olmasada katılsa ne kaybedicek.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın