banner851

banner614

VALİNİN SÖYLEDİĞİ GENELGE OLDU

81 ile gönderilen genelgeyle valilerin her ay vatandaşla buluşacağı bildirildi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı’nın görevine başlarken makam kapısının milletin kapısı olacağını belirterek vatandaşın sesine kulak vereceklerini söylemesi dikkat çeken mesajlarından biriydi.

banner619
Gündem 07.11.2016, 11:01 07.11.2016, 12:44
1481
VALİNİN SÖYLEDİĞİ GENELGE OLDU

81 ile gönderilen genelgeyle valilerin, vatandaşlarla her ay düzenli toplantılar yaparak talep ve sorunlarını dinlemeleri talimatı verildi.

Genelgede, valilerin, vatandaşların istek, öneri ve şikayetlerini alıp değerlendirmekle görevli oldukları vurgulandı. Valilerden, görevlerini yerine getirirken vatandaşların müracaatlarını beklemeden doğrudan temas kurmak suretiyle, toplumun tüm kesimlerine daha geniş bir şekilde ulaşmaları istendi.

Son yayınlanan Valiler Kararnamesi ile göreve gelen Düzce Valisi Zülkif Dağlı ilk günden itibaren halkla iç içe olacaklarının mesajını vermişti. Dağlı, makam kapısının her zaman herkese açık olacağını, devlet millet kaynaşmasını gerçekleştireceklerini vurgulamıştı.

HER AY YAPILACAK
Genelgeye göre her ay toplantılar yapılacak. Valilerin başkanlığında basına kapalı olarak kaymakamlar, il idare şube başkanları ile toplumun farklı kesimlerinin katıldığı düzenli toplantılar yapılacak. Yine valilerin koordinesinde bir yıl içerisinde, ildeki bütün muhtarları kapsayacak şekilde planlama yapılarak, her ay il merkezinde ve ayrı ayrı her ilçede muhtarlar ile bir araya gelinecek.

EKONOMİK TOPLANTILAR DA YAPILACAK
Valilerin başkanlığında ilin ekonomik durumunu ve potansiyelini, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımlarını ve istihdam konularını değerlendirmek amacıyla; şehrin ekonomik aktörleri, esnaf, iş adamı ve onların oluşturduğu meslek kuruluşları, sivil toplum örgütleri ile yılda iki kez toplantı yapılacak.

banner844
Yorumlar (5)
X kişi 5 yıl önce
Belediyeye gidipte başkanlık katına dahi çıkamıyor insanlar başkana akp yönetimi bile nüdahale edemiyor şimdi vatandaş yada 15 twmmuz kahramanı türk halkı düzceliler me yerine konulmuş oluyor
X kişi 5 yıl önce
Sayın mehmet keleş kapıya şifreli kapı koydu sekreterleri işlerine gelen mütahit iş adamlarını içeri alıyor bu açık şikayettir arZ ederim
X kişi 5 yıl önce
Sayın valim helal olsun size mülki amir olarak sizden ricamız belediye ye mayıs 2015 ten beri halk girmesin diyw konan şifreli özel kapıyı kaldırmanız
wampir 5 yıl önce
anladın yani dimi
Biraz tebessüm 5 yıl önce
Vali çoğu zaman eski tip bürokratlar gibi soğuk duruyor, biraz tebessüm etmeli bence.tebessüm sadakadır..