banner614

VATANDAŞ FİYATLARDAN YAKINDI

banner619

Ramazan Bayramı’na saatler kala biz de hem vatandaşa hem de esnafa mikrofon uzattık. Aldığımız cevaplarda çarşı pazar esnafının halinden memnun olduğu görülürken bu durum vatandaş cephesinde farklı. Fiyatların pahalılığından yakınan bir vatandaş, “Alışverişe başladık ama bir şey alamadık” diyerek dert yandı.

banner846
Gündem 14.06.2018, 18:05 14.06.2018, 18:33
2370
banner844

Özellikle çocukların bayram öncesinde yeni kıyafetlerini merakla beklediği Ramazan Bayramı’na saatler kala biz de pazarda ve çarşıda hem vatandaşa hem de esnafa mikrofon uzattık.

Kiminin memnun, kiminin ise “ateş pahası” diyerek uzak durduğu çarşı pazarda nerdeyse her bütçeye göre bayram alışverişi yapmak mümkün. Fakat bu durum esnaf ve vatandaş cehhesini tam ortadan ikiye böldü.

“Şu an satışlarımız çok güzel gidiyor
Alışveriş yapılabilecek noktaların hınca hınç dolduğu arife gününde, vatandaşların talebinden memnun olduğunu kaydeden bir pazarcı esnafı şunları kaydetti: “Şu an satışlarımız çok güzel gidiyor. Bir haftadır ekibimiz çalışıyor. Bu yoğunluk her bayram olursa daha güzel olur. Herhangi bir satış sorunu yaşamıyoruz. İnşallah bundan sonraki zamanlarda da yaşamayız”

“İlgi ve yoğunluk var”
Bayram dolayısıyla yaşanan ilgiden memnun olduğunu kaydeden bir başka pazarcı esnafı Zuhal Konca ise şu ifadelere yer verdi:

“Benim sattıklarım biraz lükse kaçıyor ama yine de ilgi ve yoğunluk var. Bayram öncesi bir kalabalık var satışlar iyi ama yine de boş kalabalık var. Satışlar iyi ama yine de umduğumuz bulamadık. Benim yerim daha önlerdeydi, şimdi buradayım ve müşterilerim ürünlerimi almak için beni aramak zorunda kalıyor.”Vatandaş fiyatların pahalılığından yakındı
Alıcı cephesinde ise durum satıcılarınkinden farklı. Kimi vatandaş, fiyatların cep yaktığından yakınırken kimi ise halinden memnun.


Kızılay Meydanı’nda alışveriş yaptığı sırada mikrofonumuza fiyatların pahalılığından dem vuran bir vatandaş, “Çok pahalı fiyatlar. Alışverişe başladık ama bir şey alamadık. Fiyatlar çok pahalı” dedi.

Yine aynı meydanda alışveriş yapan genç bir kız ise, “Fiyatlar uçmuş bence. Ama indirim var biraz diyebiliriz. İstediklerimi pek bulmadım ama güzel şeyler var yine de bayram için” diye konuştu.

Haber: M.AYDIN

Yorumlar (22)
Dolar dolar!.. 3 yıl önce
Bir yılda dolar %50 artmış hala kafalara dank eden birşey yoksa torbayı doldrrsunuz !!..
Aziziyeli 3 yıl önce
Beğenmeyenlerin cebine bakın son model cep telefonları.birde çoluk çocuklarına bakın.kafelerde boş yer yok
Vatandaş 3 yıl önce
Bu millete hak bunlar daha birşey yok esas sancı seçim sonrası ve kış dönemi herkes tasarruflu olmayı öğrensin
Buzdolabı 3 yıl önce
Evinde buz dolabı var mı kardeşim, o zaman nankörlük etme! Dolap boş mu dolumu, birşeyler alabilecek dolabı doldurabilecek gücün var mı önemli değil. Tatava yapma akapeye bas geç!
vatandaş 3 yıl önce
durmak yok yola devam
Hakkı 3 yıl önce
Olacak o kadar
Esnaf 3 yıl önce
Durduk yere hic laf etmeyin fiyatlar düşük oldugu zaman beğenmeyen sizdiniz pahalaninca akliniza geldi bilip bilmeden konuşmayin
Devam 3 yıl önce
Patlasın sandıklar oynasın düzceliler yüzde 81 oy verlim lütfen. Hadi bidaha bidaha
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
25°
açık