banner851

banner614

VATANDAŞ TEPKİLİ: MEZBAHANE PİSLİK İÇİNDE

Düzce Belediyesi Et Kombinası (mezbahane)’nda kesilen hayvanların sakatatları ve derileri toprağa gömülmek yerine uluorta etrafa saçılıyor. 2 yıl önce sağlıksız ortamda hayvan kesildiği ve zarar ettiği gerekçesiyle özelleştirilen mezbahanedeki eskiyi aratmayan görüntüler, Düzce Belediyesi’nin harekete geçmesi gerektiğini gösterdi.

banner619
Gündem 04.06.2021, 10:17 04.06.2021, 17:39
2088

Kaçak et kesimi yapıldığı ve hijyen kurallarının hiçe sayıldığı iddiaları ile gündeme geldikten sonra Düzce Belediyesi yönetiminin ‘özelleştirme’ yoluna gittiği Düzce Belediyesi Et Kombinası eski günlerine döndü.

Başkan zarar eden kurumları mercek altına almıştı

Bilindiği gibi 2019 yılının mart ayında başkanlık koltuğuna oturan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, mali disiplin tedbirleri kapsamında zarar eden kurumları tek tek mercek altına almıştı.

Başkan Yardımcısı Tuncer özel olarak ilgilenmişti

Çevre ve sağlıktan sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer’in sorumluluğunda işletmelerden olan et kombinasında yapılan incelemeler sağlık ve mevzuatın hiçe sayıldığını gözler önüne sermişti. Bunun üzerine yıllık yaklaşık 800 bin lira zarar etmesi de göz önüne alınarak kombinanın özelleştirilmesi kararlaştırıldı. Bu doğrultuda 2019’un haziran ayında yapılan ihale sonucu Düzce Belediye Et Kombinası müstecire verildi.

Et kombinası 2 yılda sağlıksız bir ortama teslim oldu

Ancak özelleşince daha iyi hizmet verileceği öngörüsü boş çıktı. Et kombinası 2 yılda sağlıksız bir ortama teslim oldu. Her gün yüzlerce büyükbaş hayvanın kesildiği et kombinasının çevresine atılan hayvan atıkları hijyen skandalına son örnek oldu.

Tam iki yıl önce büyük umutlarla belediyenin işletmesini şahsa verdiği kombinanın kar edip etmediği bilinmez ama böyle bir ortamda kesilen hayvanların yayılan mikroplar nedeniyle insan sağlığını tehdit ettiği ortada!

“Belediye özelleştirme den sonra kaderine terk etti”

Hayvanlardan arda kalan sakatatların duyarsızca etrafa saçılmasına isyan eden duyarlı bir vatandaş, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81) gönderdiği fotoğrafların altına şu notu düşerek belediyeyi göreve davet etti: “Düzce mezbahası pislik içinde! Belediye özelleştirme den sonra kaderine terk etti.”

Yorumlar (11)
Arnavut Cemil 4 ay önce
Şu mezbahanın ayda bir ya iyi ya kötü haberi çıkıyor, birleri belediyeye basın yoluyla göz dağı veriyor anladığım kadarıyla...Şahıs işletiyorsa işfa edin bu görüntülere sebep olan adamı; resmini koyun ismini yazın da insan içine çıkamasın
Kasapp 4 ay önce
İlk önce şunu diyim.ihaleyi alan kişi tam bir ukala. 180 tl kesim parası alıp 50tl lik hizmet veremiyolar.pisliğe gelince bu yeni pislik değil hemen hemen hep öyle orası.kocaman kocaman fareler gördük biz oralarda. Bir işletme zarar ettirilmek için ellerinden geleni yaptı belediye sağolsun.civar illerin mezbahalarına gidip örnek alsınlar.mezbahadaki işler afganlıyla yürümez.ordaki pislik bizim dükkanlarımıza kadar geliyo sonra alo gıda gelip bize ceza yazıyo. Hijyen mi%-0. Düzce mezbahası düzceli kasapların kanayan yarasıdır. Nokta.
Laz Ali 4 ay önce
Emekli diyanet personeliyim, mezbahayı denetmek ceza kesmek il tarım ve orman müdürlüğünün görevidir. halka bunu öğretin duyurun.
Düzceli 4 ay önce
Şekle şemale bak iğrenç. Hijyenden eser yok bu nedir ya. Aloo! Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı müfettişleri! Yetişin!
HAYVANSEVER 4 ay önce
YA HU DÜN HAYVAN PAZARI VARDI ORADA DOLAYISIYLA KESİM OLMUŞTUR BÖYLE HABER Mİ OLUR YA AYIPTIR GÜNAHTIR.NE YAPSINLAR İSTİYORSUNUZ Kİ GÖREN DE HER GÜN ÖYLE SANACAK ORAYI .
yağmur 4 ay önce
iNŞAAT MÜHENDİSİNDEN VETERİNER MÜDÜRÜ OLURSA
ahmet 4 ay önce
kurban kestirmek için sıra alayım dedim belediyeden ulaşamadım
Kurban Kesim Üçretleri çok yüksek belediye vatandaşa daha uygun fiyat belirlemeli
Kasap 4 ay önce
Burası pazartesi çarşamba cuma günleri temizleniyor mesai bitiminden sonra
Cuma günü bu fotoyu çekip belediyeyi karalamak ayıp ayıp ....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın