banner851

banner614

VATANDAŞI TELAŞLANDIRAN DEDİKODU

Yeni kimlik kartı dağıtımının 2017 sonunda biteceğine yönelik söylentiler, nüfus müdürlüklerinde büyük bir yoğunluk yaşanmasına neden oldu. Yetkililer, 2023'e kadar süreceğini duyurdu.

banner619
Gündem 20.12.2017, 18:32 22.12.2017, 10:45
6052
VATANDAŞI TELAŞLANDIRAN DEDİKODU

E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Ali Kart, çipli kimlik kartlarının dağıtımının 2017 sonunda biteceği yönündeki bilgilerin doğru olmadığını, dağıtımın 2023 yılını bulacağını belirterek, "Kimliğini bu yıl sonuna kadar değiştirmeyene ceza verileceği gibi bir bilgi yalandır" dedi.

“2023 yılına kadar devam edecek”
Merkezi Mersin'de bulunan E-Nüfus Sendikası Genel Başkanı Kart, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 2017 yılı başı itibari ile yeni çipli kimlik kartlarının dağıtılmaya başlandığını, yıl sonuna kadar yaklaşık 15 milyon kişinin kimlik dağıtımının tamamlanacağını söyledi. Kart, kalan 65 milyon kişinin tamamına bu dağıtımın yapılmasının, mevcut fiziki alt yapı ile 2023 yılını bulacağını belirtti.

“kimlik ücreti haricinde vergi alınmayacak”
'90 lira vergi alınacağı, 2017 yılı sonunda kimlik dağıtımının biteceği' gibi dedikoduların yayılması ile vatandaşların son günlerde il ve ilçe nüfus müdürlüklerine akın ettiğini ifade eden Kart, şöyle devam etti:

"Yeni kimliğe geçişte normal kimlik ücreti haricinde herhangi bir vergi alınmayacaktır. Kimliğini bu yıl sonuna kadar değiştirmeyene ceza verileceği gibi bir bilgi yalandır. Çipli kimliğin dağıtımının 2017 sonunda biteceği bilgisi doğru değildir, dağıtımın bitmesi 2023 yılını bulacaktır. Nüfus çalışanlarımız bu aşırı yoğunluğa rağmen, canını dişine takarak özveri ile görev yapmaktadır. Vatandaşlarımızdan, bu yalan haber ve dedikodulara inanmamasını, resmi kaynaklardan açıklanacak bilgilere itibar etmesini bekliyoruz. Yeni kimlik almak isteyen vatandaşlarımız 'Alo 199' ve internette 'e-kimlik' sayfasından randevularını alarak nüfus müdürlüklerine geldiklerinde, fazla sıra beklemeden kimliklerini alacaklardır." (Kaynak: haberler.com)

banner844
Yorumlar (8)
Delikanlı 4 yıl önce
Bizim insanımıza yarın kıyamet kopacak de inanır .akıllı görünüyoruz ama dedikodu gazetesine hemen inanıyoruz .yazık
Memnun 4 yıl önce
Ben şimdiki kimliğimden memnunum. Hem dini islam yazıyor. Yenisinde niye yok?
Osman 4 yıl önce
Dini islam yazılsın. Yoksa utanıyor muyuz?
Hüseyin 4 yıl önce
Bu arkadaslar nüfus memuru değilmi. Bundan para kazanmıyorlarmı.. ne canını dişine takması.. amma abartıyorsunuz..
Duzceli 81 4 yıl önce
Akil var mantik var vatandasin 4 de 1 belki ancak kartini Aldi . Son bir ayda 4 de 3 mu alacak alamayan vatandaslikdan Mi atilacak.
gariban 4 yıl önce
2023 e kadar belki ölürüz..biraz daha erteleyeyim kimlik kartını..
havalı 4 yıl önce
sayın gariban Allah gecinden versin de yeni kimlikle ölürsen öbür tarafta havan olur hiç olmazsa ..
Alemsin 4 yıl önce
Allah da seni güldürsün kardeş nediyim:=))Ama farklı bir bakış açısı esasen...