banner851

banner955

VATANDAŞLAR:” ATLAMA TAHTASI KOYSUNLAR BARİ.”

Düzce’de yoğun kar yağışı, gün itibariyle ara verdi. Düzce Belediyesi, kar küreme ve kaldırımları kardan arındırma için çalışma yapıyor. İyi niyetle bu çalışmada, koordinasyon düzensizliği, yeterli araç ve personel eksiği ise gözle görünür bir şekilde belirgin.

Gündem 24.01.2022, 17:48
2518
VATANDAŞLAR:” ATLAMA TAHTASI KOYSUNLAR BARİ.”
banner986

Düzce merkezde, özellikle şehir içinin sokakları kar yığınları ve, ısının aratmasının ardından karın suları, her yanı havuza döndürmüş vaziyette. Şimdi belediye, kaldırımı temizlemiş, temizlemek için belirli sayılı personelle çırpınıp duruyor.

Kaldırımdan attığınız kar, kaldırım kenarlarına karşılıklı olarak dağ gibi yığılmış.   Bir de hava ısısı yükselmiş, kar suları kaldırımların kenarında dere gibi akıyorsa, ya nereden karşıdan karşıya geçecek. Şu meşhur İstanbul Caddesiyle, Millet Bahçesi arasında adeta kar dağları oluşmuş. Bu iki arada kar yığınlarının yanı sıra eriyen karlar, adeta gölet gibi. Otobüs duraklarının önleri, karla kaplı, kar suyuyla havuza dönmüş. Yaya, kaldırımdan karşıdan karşıya, atlaya zıplaya geçiyor. Durağa gelince yine, karşısında kar yığınları, kar suyuyla kaplı bir alan.   Durakların önünden geçen araçların, durakta bekleyenlere tekerlikleriyle fışkırttığı kar suları da cabası.

Bu güne kadar Düzce Belediyesinden karla mücadele ile ilgili her habere yer verdik. Bu haberlerin bir çoğunun, abartılı olduğuna defaten şehir merkezinde yaya gezerken şahidim. Hadi dedik; moral bozmayalım. Bir gayret var, bir çaba var, diye düşündük.  Aslında kazın ne ayağı öyle, ne de karla mücadelenin sonucu öyle. 

Bizde, bu şehirde yaşıyoruz be kardeşim. Biz de o kaldırımları, o yolları, o durakları kullanıyoruz. Kör müyüz yani? 

Arka mahallede otururum, daha bizim oradan bir tane dozer geçtiğine şahit olmadım. Ana arter yolları araçlar gide gele açıyor. Şimdi de ısı yükseldi, kendiliğinden Allah vergisi erir gider. 

Yahu, şehir merkezinde bir ekip hiç olmazsa rögarları açısın be Allah rızası

Kar, hafta sonu yağdı, millet evdeydi. Şimdi, hafta içi. Vatandaş, bankalara gidecek, alışveriş yapacak, vergi ödeyecek, vesaire.  

Gel gör ki, kar yağışı havada bitti, yerde, öbek öbek, gölet, gölet kendini gösteriyor.

 Dedik ya, koordinasyon işi bu. Araç- gereç, personel işi bu.  İş bilme, işi bu işler. 

Düzce Belediyesinde, kar yağışı ile birlikte,  bir koordinasyon masası oluştu mı acep? Fen İşleri, Destek Hizmetleri, Su Kanalizasyon İşleri,  Ulaştırma Müdürlüğü ve bence Zabıta ve İtfaiye Müdürlüğünden oluşan bir koordinasyon kurulu oluştu mu;

Düzce’nin kar yağarken imtihanı,  kardan sonra da devam ediyor, vesselam. 

banner844
Yorumlar (7)
köylü 4 ay önce
Rahmet,bereket yağmış bizim insanımızın derdine bak ya.Üç gün sıkıntı yaşayın ne olacak ,dikkatli yürüyün,keyfi dolaşmayın işinize gidin gelin.Bol bol yağdırana şükredin,bak kuraklık riski ortadan kalktı.Daha ne olsun..
halk 4 ay önce
HER TARAFI BETON YAPARLARSA SU NEREYE GİDECEK.BİRAZ ÇAYIR ÇİMEN BIRAKIN DEDİK O KADAR.hELE BİR DURSUN AY VARDI.kALDIRIMDAKİ PARKE TAŞININ ÜZERİNE BETON DÖKTÜRTTÜ SU TOPRAĞA ARALARDAN SIZMASIN DİYE...
bir garip Düzceli 4 ay önce
kaldırımlar kapalı, hoş yolların da açık olduğu söylenemez... yayalar yoldan yürüyor, bir kaza bela olsa, yayaya araba çarpsa, suç kimdedir, vebali kimedir...
Düzceli 4 ay önce
Herkes hak ettiği gibi yönetilir.
aynur 4 ay önce
sorun şu spor sokaktaki siyah renkli döşemeler inanılmaz kayıyor
zamanında para kazanmak için birilerinin yaptığı o taşlar bize her yıl dert çektiriyor
çıkıp taşlar değil kar kaydırıyor demesinler yine çok gülerim
Kerim 4 ay önce
Önüne gelen köşe yazarı oluyor kahvede yaptığımız muhabbeti yazıyor
ANLAYIŞLI VATANDAŞ 4 ay önce
İşiniz gücünüz eleştiri. Ağzınız çalışacağına elinize bi kazma kürek de siz alın da yardım edin madem vatandaşı bu kadar düşünüyosunuz. İnsanlara faydalı olmak için haber yapın, birilerini eleştirmek işbilmez demek için değil. Ben oturduğum mahallede kendi evimin önünü kürekle temizledim kaldırım da dahil. Vatandaşı düşünüyosanız bir kürek de size vereyim gelin taşın altına koyun elinizi hadi bakalım.
19
parçalı bulutlu