banner851

banner614

“VATANDAŞLARIMIZIN SIKINTILARINI GİDERECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla yayımladığı video mesajında salgınla mücadelede gelinen noktayla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" sözleriyle normalleşme sürecinin sinyalini verdi.

banner619
Gündem 12.05.2021, 13:00 13.05.2021, 16:08
2243

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı nedeniyle bir video mesajı yayınladı. Mesajında bayram sonrası kontrollü normalleşme dönemine girileceğini müjdeleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süre zarfında salgının kontrol altına alınmış olacağını söyledi.

''SINIRLAMALARA GİTMEK MECBURİYETİNDE KALDIK”

Ramazan Bayramı’nı tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Her ne kadar salgının yol açtığı sıkıntılar sebebiyle buruk bir bayram geçiriyor olsak da inşallah güzel günler bizi bekliyor. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı'nda bu musibetten yıl bitmeden kurtulmayı umut ediyorduk. Ancak daha sonraki aylarda yeni dalgayla tüm dünyayı etkisi altına alan dalganın olumsuzluklarında kaçınılmaz olarak biz de etkilendik. Artan vaka, yoğun bakım ve vefat sayısında milletimize olan sorumluluğumuzun gereği olarak sınırlamalara gitmek mecburiyetinde kaldık.” dedi.

BAYRAM SONRASI KONTROLLÜ NORMALEŞME BAŞLADI

17 günlük tam kapanma dönemine atıfta bulunan Erdoğan, “Ramazan ayını da büyük ölçüde sınırlamaların gölgesinde geçirdik. İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz" sözleriyle de yeniden normalleşme sürecinin müjdesini verdi.

SALGIN TEHDİDİYLE MÜCADELE KARARLILIKLA SÜRECEK

Salgın tehdidiyle mücadelenin bundan sonraki süreçte de kararlılıkla sürdürüleceğini belirten Erdoğan, "Sağlık sistemimizi güçlü tutmanın yanında aşı başta olmak üzere salgın tehdidine karşı gerek her türlü yol ve yöntemi kullanacağız. Bunun zorlu ama arkası aydınlık bir imtihan olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz.” dedi.

VATANDAŞIN SIKINTILARI GİDERİLECEK

Tedbir ve kısıtlama nedeniyle ekonomik açıdan zor günler geçiren vatandaşların sıkıntılarının kısa sürede giderileceğini ifade eden Erdoğan, “Salgın tedbirlerinden olumsuz etkilenen her kesime, sıkıntıya düşen her vatandaşımıza destek paketleriyle elimizi uzatıyoruz. Üretimi, istihdamı, büyümeyi, kalkınmayı destekleyecek her adımı atıyor, her desteği veriyoruz. Buna rağmen sıkıntıya düşen, geliri azalan, işi bozulan vatandaşlarımız olduğunu biliyoruz. İnşallah onların sıkıntılarını da en kısa sürede yine biz gidereceğiz" diye konuştu.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (5)
Vecihi 5 ay önce
Nerde giderilcek sıkıntılar.maaşıma 3 icra geldi.doğalgaz.elektirik kesik.hayırdır...
Düzceli 5 ay önce
Hiçbir sıkıntıyı gideremezsin artık Sayın Erdoğan, vatandaşa yapacağın tek iyilik o koltuktan artık bir dahaki seçim kalkman olacak. Senin her türlü oyununu gördü bu halk artık. Kendine torunlarınla vakit ayırmanın vakti geldi geçiyor.
MASKELİ süvari 5 ay önce
Bu lafta kapanma daha 5 günlükken yarı yarıya düşmesi kapanmadan değil ramazan ayının etkileri idi. Kimse aha kapanma oldu virüs sokakta markette kaldırımda adam bulamadı diye göbek atmasın. Bayram bitsin görürüz
Düzce li 5 ay önce
Düğün sezonları açılsın artık
Ahmet 5 ay önce
Yine yukselse bile normallesmeye gidilecek.turizm ci aga babalari kistiriyor devleti