banner851

banner614

VE TARİH VERİLDİ

Başbakan Binali Yıldırım'dan yeni anayasa çalışmalarına ilişkin önemli bir açıklama geldi. Sınırlı bir değişikliğin söz konusu olduğunu belirten Başbakan Yıldırım, "Sınırlı anayasa değişikliği inşallah bu hafta Meclis'e gelecek." dedi.

banner619
Gündem 05.12.2016, 11:40 06.12.2016, 18:24
2467
VE TARİH VERİLDİ

Başbakan Binali Yıldırım, Rusya ziyareti öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Sınırlı anayasa değişikliği ile ilgili AK Parti ve MHP arasında görüşmelerin devam ettiğini kaydeden Yıldırım, şüphe edecek hiçbir durumun olmadığını vurguladı.

"Pürüz olur, giderilir, konuşa konuşa insanlar anlaşır"

Başbakan Binali Yıldırım, yeni anayasa çalışmalarına ilişkin "Arkadaşlarımız karşılıklı görüşüyorlar. Bize ve Sayın Bahçeli’ye görüşlerini sonuçlarını rapor ediyorlar. Bizden aldıkları yanıtlarla tekrar görüşmeye devam ediyor. Anayasa komisyonunda da verdiğimiz teklif etraflıca görüşülecek. Pürüz olur, giderilir, konuşa konuşa insanlar anlaşır. Her şeyin bir çözümü var, gayet iyi gidiyor. Teknik düzenlemeler de var ama esas itibariyle burada sınırlı bir değişiklik söz konusu. Yürütme ve yasama ilişkilerinin düzenlenmesi ağırlıklı olarak. Hiç şüphe edecek bir şey yok, her şey belli."

"İnşallah bu hafta Meclis’e gelecek"

"Hangi maddenin ne zaman yürürlüğe gireceğini teklif verildiğinde göreceksiniz." diyen Başbakan Yıldırım, "Tarih veremem ama az kaldı. İnşallah bu hafta Meclis’e gelecek. EKK toplantısını yaptık. Çalışmaları arkadaşlar yürütüyor. Kapsamlı çalışmayı Perşembe günü Rusya dönüşü yapmış olacağız." dedi.

Yorumlar (3)
Cemil 5 yıl önce
Fındık rezil oldu görüşcez sandıkta
Kenan 5 yıl önce
Fındık üreticisinede nice tarih ve sözler verildi hep fos çıktı
Fındıkçı 5 yıl önce
Gelsin sandık basıcam HAYIR oyumu