banner851

banner955

VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELİ AÇIKLANDI

2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedeli açıklandı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2022 yılı vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurt içinde 2 bin 250 lira, yurt dışında 1800 lira olarak belirlendiğini açıkladı.

Gündem 01.06.2022, 11:58 01.06.2022, 19:00
2137
VEKALETLE KURBAN KESİM BEDELİ AÇIKLANDI

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle 2022 yılında da “Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu” başlatıldı.  

"Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş" temasıyla düzenlenen 2022 Yılı Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Organizasyonu tanıtım toplantısında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, kurban vekaletlerinde her yıl düzenli artış yaşandığını belirtti.

"Bu yıl 25 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyoruz"

Vekaletle kurban kesim hizmeti kapsamında Türkiye'deki ihtiyaç sahiplerine ve dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara ulaşmak için hazırlıkları büyük bir titizlikle sürdürdüklerinin altını çizen Erbaş, "'Kurbanını Paylaş, Kardeşinle Yakınlaş' temasıyla başlattığımız organizasyonla bu yıl 25 milyondan fazla ihtiyaç sahibine ulaşmayı hedefliyoruz. Türkiye'de 81 il 922 ilçede, yurt dışında ise Afrika'dan Orta Asya'ya, Balkanlar'dan Kafkasya'ya, Uzak Doğu'dan Latin Amerika'ya kadar uzanan tüm gönül coğrafyamızdaki 80 ülke ve 345 bölgede mazlum ve muhtaç kardeşlerimize milletimizin yardım elini ulaştırmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Hayırseverlerin destek ve teveccühüyle daha çok mazlum ve muhtaç insanın yüzünü güldürmek ve onların bayram sevincine vesile olmak istediklerini söyleyen Erbaş, "TDV olarak bu yıl vekalet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içinde kestirmek isteyenler için 2 bin 250 lira, yurt dışında kestirmek isteyenler için ise 1800 lira olarak belirledik. Vatandaşlarımız, "tdv.org" ve "bagis.tdv.org" adreslerinden online bağış yapabilmenin yanı sıra mobil bağış uygulamamızdan kurban vekaletlerini verebilecekleri gibi il ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, din görevlileri, tüm PTT şubeleri ve bankalar aracılığıyla da TDV kurban programına katılım sağlayabileceklerdir." dedi.

Düzce’de kurban bağış stantları kurulacak

Yurt dışında yaşayan vatandaşların ise din hizmetleri müşavirlikleri, ataşelikleri, koordinatörlükler ve ülkelerdeki cami dernekleri ve din görevlileri vasıtasıyla kurban vekaletlerini vakfa teslim edebileceklerini belirten Erbaş, Kurban Bayramı öncesinde 81 ilde şehirlerin önemli noktalarına kurban bağış stantları kuracaklarını kaydetti.

Öte yandan Vekâletle Kurban Kesim Organizasyonu kapsamında Türkiye'deki ihtiyaç sahiplerine ve dünyadaki mazlum, mağdur ve muhtaçlara kurbanlar kesilerek ulaştırılacak.

Yorumlar (3)
Halk 7 ay önce
Bizim diyanet çok yakında diğer vazifelerinde vekaletle yapılmasına karar verebilir.
Saçmalıkların daniskası 7 ay önce
Yav bu ne saçmalık yurtdışı 1800 yurt içi 2250 dövizden haberi yokmu bunlarım nedir sebeb anlamak mümkün değil
kadir 7 ay önce
bu kurban kabul değil ki. Yani peygamber bunlar kadar bilmiyordu da o zaman bunu yapablirsiniz demedi. kurbanın gözü yerinde olacak kilosu tam olacak boynuzu olacak kusuru olmayacak dedi. gözünle göreceksin kurbanı görmediğin kurban kurban değildir. yeni yeni icat çıkarıyorlar milletin günah vebalini sırtlarına alıyorlar. yazık günah....
Yeni Sayımız