banner851

banner614

VİP ÇİLİMLİ CEZAEVİ!

Çilimli cezaevi adeta küçük bir şehir gibi oldu. FETÖ/PDY operasyonları kapsamında hakkında işlem yapılan 788 kişiden 314’ü ise tutuklanarak Çilimli Cezaevi’ne gönderildi. Bu kişilerin arasında Vali yardımcılarından Kaymakamlara, Başsavcıdan generallere birçok mevki makam sahibi isim bulunuyor.

banner619
Gündem 14.01.2017, 13:42 16.01.2017, 10:05
6835

15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam 183 gün geçti. Fetullahçı Terör Örgütü’ne yönelik başlatılan soruşturma ve operasyonlar tüm hızıyla devam ederken, Düzce Valiliği bugüne kadar kamu kurumlarında yapılan operasyonlarla ilgili sayıları paylaştı.

Çilimli Cezaevi küçük bir şehir gibi…
Tutuklanarak Çilimli Cezaevi’ne gönderilenler arasında birçok tanınmış ve ünlü isimlerde bulunuyor. Özellikle de tutuklu bulunanların mevki ve makamları dikkat çekici. Adeta küçük bir şehri andıran Çilimli Cezaevinde, Vali yardımcılarından Kaymakama, Başsavcı’dan Hakim ve Savcılara, generallerden subaylara, Erbaş, polis, polis müdürleri, öğretmen, doktor, doçent, profesör, avukat, imam, muhtar, gardiyan, veteriner, öğrenci, sendikacılar, çeşitli birimlerde çalışan memurlar ve bunların dışında birçok tanınmış işadamı bulunuyor.

Sayı 778’e yükseldi…
Düzce’de başlatılan FETÖ/PDY darbe soruşturması kapsamında hakkında işlem yapılan kamu kurumlarında görevli personel sayısı 788’a yükseldi.

718 kişi görevden uzaklaştırıldı…
Hakkında idari ve adli işlem gerçekleştirilen 788 personelden 718’inin görevinden uzaklaştırıldığı kaydedildi.

314 tutuklama 19 firar…
Ayrıca adli sürece ilişkin de bilgilendirme yapılarak, 314 kişinin Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü FETÖ soruşturması çerçevesinde tutuklandığı, 99 kişinin adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı ve firari olan 19 kişinin ise arandığı bildirildi.
 

Yorumlar (7)
nuri 5 yıl önce
Hakikat elbet tecelli eder
vatansever 5 yıl önce
acaba rumuzlu saçmalamıssın.mehmet keleşle ne alakası var bu konunun..o bombalar bizim paramızla alındı.millete sıktılar..hiç mi zoruna gitmedi..245 tane insanımızı katlettiler.Mehmet keleş başlı başına facia o da bi gerçek..
esmerim 5 yıl önce
Allah hepsinin tez zamnda cesetlerini gormek nasip etsin bize ki şehitlerimiz rahay uyusun
nsm 5 yıl önce
bu ülkenin her yerini vip cezaevleriyle donattuuuuuuk. hüllooog.
Egaai 5 yıl önce
Onlarin hepsini asin bizim vergilerimizle besleniyorlar
acaba 5 yıl önce
senelik nekadar vergi ödüyorsun acaba? cok merak ettim ayrıca o vergilerin nereye gittiğini git mehmet keleş e sor en son muhtarlarla antalyada göbek atıyorlardı vatandasın vergileri ile
Günay 5 yıl önce
Bulunamayan Yurtta Sulh Konseyi üyeleri orada mı acaba ?