banner851

banner955

Yağmurlar Geri Geliyor

Geçtiğimiz hafta yaşanan şiddetli yağışlar geri geliyor. Türkiye'nin kuzey ve batı kesimlerinde yağış görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Düzce'de de etkili olması bekleniyor. Hava sıcaklığı ise 4 ile 6 derece azalacak.

Gündem 22.06.2010, 15:08
204
Yağmurlar Geri Geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve batı kesimlerinde aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor. Yağışların Düzce ve çevresinde kuvvetli olması beklendiği bildirildi.
Hava sıcaklığı batı bölgelerde 4 ile 6 derece azalırken diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, ilk saatlerde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Batı Karadeniz ile İç Anadolu'da batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek. Yağışların, Düzce ve Bolu çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, dolu ve benzeri olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekiyor. Bölge genelinde ise hava parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, Bolu, Düzce, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

banner844
Yorumlar (0)