banner851

banner955

YAHYALAR MAHALLE SAKİNLERİ YETKİLİLERE SİTEM ETTİ

28 Haziran’da Düzce’de meydana gelen ve birçok yıkıma neden selin üzerinden neredeyse 3 ay geçti. Birçok mağduriyetin büyük ölçüde giderilmesine rağmen en büyük yıkımlardan birini yaşayan Yahyalar Mahallesi’nde hiçbir şey yapılmadı. Verilen hiçbir sözün tutulmadığını ifade eden mahalle sakinleri CHP İl Başkanı Semih Cemşit’in ilk günden beri büyük bir hassasiyetle yanlarında durduğunu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu devreye sokarak yardım gönderdiğini dile getirdi.

Gündem 11.09.2022, 15:00 11.09.2022, 16:56
3070
banner1032

Evlerine su basan, eşyaları kullanılamaz hale gelen ve hayatları altüst olan Yahyalar Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar; AFAD, Valilik ve Belediye tarafından hasar tespitlerinin yapılmasına rağmen mağduriyetlerin giderilmesi için hiçbir girişimde bulunulmadığını ifade etti.

“2020 DE DİLEKÇE VERDİK, YİNE DÜZELTİLMEDİ”

Mahallede selin yaşanmasının en büyük nedeninin belediyenin yetersiz altyapısı olduğunu vurgulayan mahalle sakinleri, “2020 yılında belediyeye bu konuyla ilgili dilekçe verdik ama hiçbir şey yapılmadı.” diyerek 2020 yılında sunulan dilekçeyi Öncü Haber Ekibiyle paylaştı.

“Bizim Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu mu?”

Son seçimde yüzde 91 oranında AK Parti’ye oy verdiklerini belirten mahalle sakinleri; “CHP İl Başkanımız Semih Cemşit, kendilerine oy vermediğimizi bildiği halde canla başla geldi yanımızda durdu. İBB’yi devreye soktu elinden gelenin fazlasını yaptı.

Ama devletin kurumları tarafından hasar tespiti tescillenmiş olmasına rağmen, Düzce Belediyesi’nden hiçbir girişim olmadı. Bizim belediyemiz en ufak bir sıkıntımızı bile gideremezken Sayın Ekrem İmamoğlu İstanbul’dan bize yardım gönderdi, bizim Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu mu?” diyerek tepki gösterdi.

“YARDIM İSTEMİYORUZ, ÖZLÜK HAKLARIMIZI İSTİYORUZ”

Öte yandan altyapı ihmalkârlığından ötürü bu mağduriyeti yaşadıklarını ifade eden mahalle sakinleri; “biz kimseden yardım talep etmiyoruz. Yıllardır yapılmayan altyapımızdan dolayı yaşadığımız sel mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak özlük haklarımızı istiyoruz” şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (3)
düzceli 3 hafta önce
merak etnmeyin reis işe el atar ve derdinize çarebulur siz oylarınızı yinede akp verin
Şirin baba 3 hafta önce
Yaparsa AKP yapar........
nsm 3 hafta önce
ce-ha-pe zihniyeti diyenler utanir mi acaba? akape sadece rant varsa vardir, yoksa millet umurunda hic olmadi, olamaz da.
14
kapalı