banner851

banner614

“Yanar eve zorla değil B.A.'nın isteğiyle girdi.”

Geçtiğimiz pazar günü Memur-Sen konutlarında yaşanan olayın ardından konutların güvenliğini sağlayan özel güvenlik şirketi açıklama yaptı.

banner619
Gündem 15.09.2009, 15:11
199
“Yanar eve zorla değil B.A.'nın isteğiyle girdi.”

İstanbul'dan gelerek Memur-Sen konutlarında oturan evli ve bir çocuk annesi B.A.'nın yanına gelen Yılmaz Yanar'ın eve silah zoru ile girmediğini söyleyen konutların güvenliğini sağlayan özel güvenlik şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Önder Savaş, “Konutlara girmek isteyen misafirlerin gidecekleri daireler aranıyor ve ev sahipleri evlerine misafir olarak gelen şahısları güvenlik kulübesi önünde bulunan kameradan rahatça görüyor.” ifadelerini kullandı. Savaş, o gün Yılmaz Yanar'ın B.A.'nın evine silah zoru ile değil, B.A'nın güvenlik görevlilerine Yanar'ı tanıdığını ve eve girebileceğini söylemesinin üzerine güvenlik görevlileri de Yanar'ı B.A'nın dairesine kadar götürdüklerini söyledi. Olayın yaşandığı pazar günü Memur-Sen konutlarında görevli olan Şener Demirtaş o gün yaşanan olayı anlattı. Demirtaş, Yılmaz Yanar'ın bilgisayar malzemesi getirdiğini söylediğini ve B.A'nın evine gitmek istediğini ifade etti. Durum B.A'ya bildirildiğinde, B.A  Yılmaz Yanar'ı tanıdığını ve güvenlik görevlilerine Yanar'ın eve gelebileceğini söyledi. Bunun üzerine daireyi bilmeyen Yanar'a eşlik eden güvenlik görevlileri Yılmaz Yanar'ı B.A'nın evine kadar götürdü. Herhangi bir olayın yaşanmadığını söyleyen güvenlik görevlisi Şener Demirtaş, Yılmaz Yanar'ın yaklaşık bir saat kadar evde kaldığını söylerken “İçeride B.A ile aralarında ne geçtiğini bilmiyorum. Ancak bir saate yakın evde kalan Yılmaz Yanar'ın evden çıktıktan sonra B.A'nın güvenliği arayarak şikayet etmesi üzerine Yanar'ı yakaladıklarını söyledi. Olay sonrası Yanar'ı güvenlik kulubesine aldıklarını söyleyen Demirtaş, Yanar'ın B.A'nın kocasının gelmeden gitmek istemesi ve bizimde polise haber vermemiz üzerine silahını çekerek önce beline sonrada kafasına dayadığı ve güvenliğe “bırakın” demesinden sonra aracına binerek olay yerinden hızla uzaklaştığını söyledi.

Ayrıca, Yılmaz Yanar ile evde yaşadığı olayı B.A'nın küçük kızının görmesinin üzerine dışarıya çıkıp ağlaması ve o sırada bunu bir komşusunun fark etmesinin ardından da kocası duyar bahanesi ile Yılmaz Yanar evden hızla uzaklaşmaya başladı. Komşularının gördüğü olayı kocasının da duyacağını anlayan B.A'nın bu sebepten durumu güvenlik görevlisine bildirdiği edinilen bilgiler arasında.

banner844
Yorumlar (0)