banner614

YANGIN ATIŞMASI YENİ BİR TARTIŞMANIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ

banner619

Düzce 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Sinbo fabrikasında çıkan yangın ile ilgili basın açıklaması yapan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, Beyköy Belediyesi’ni hedef tahtasına koydu. Fabrikadaki eksikliklere rağmen belediyenin ruhsat ve yangın yeterlilik belgesi vermesini eleştiren Gösterişli, ayrıca Beyköy İtfaiyesi’nin yangına müdahale dahi etmediğini vurguladı. Diğer taraftan çıkabilecek yangınlara karşı fabrikanın hiçbir tedbir almadığını belirtti.

Gündem 22.05.2020, 19:00 22.05.2020, 19:21
1665
YANGIN ATIŞMASI YENİ BİR TARTIŞMANIN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ
banner785

Düzce 1. OSB’de bulunan Deima Elektromekanik Ürünler A.Ş’ye ait Sinbo fabrikasında çıkan yangının yankıları sürüyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ve Fabrikanın Yöneticisi İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Oğuz Özyiğit’i karşı karşıya getiren fabrika yangını ile ilgili basın açıklaması yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hüdaver Gösterişli, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“Belgeyi Beyköy Belediyesi verdi”  

Açıklamasında fabrikanın acil durum yeterliliği konusunda eksiklikleri olduğunu belirten Gösterişli’ye Öncü Haber Muhabiri şu soruyu yöneltti: “Fabrikanın yangın yeterlilik belgesinin bulunmadığını söylediniz. Bu fabrika ilk kurulduğunda yasal olarak Yangın Yeterlilik Belgesi’ni Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün vermesi gerekmiyor muydu?”

Bu soru üzerine Başkan Yardımcısı Gösterişli, “Orası Beyköy Belde Belediyesi’ne bağlı. Biz Düzce Belediyesi olarak, Yangın Yeterlilik Belgesi vermek için fabrikaya teknik ekibimizi gönderdik. Fakat yetkili Oğuz Bey, bu belgeyi Beyköy Belediyesi’nden aldıklarını söyledi. Kendisi ‘Biz oraya bağlıyız, onlarla muhatabız’ diyor.” dedi.

“Yangına Beyköy Belediyesi’nden önce Düzce Belediyesi müdahale etti”

Çıkan yangına ilk olarak Düzce Belediyesi’nin müdahale ettiğini kaydeden Gösterişli, “Yangın ihbarı bize düşer düşmez, ekiplerimiz 7 dakika içinde olay yerine geldi ve yangına müdahale etti. Yangına Beyköy Belediyesi’nden önce, Düzce Belediyesi müdahale etti.” diye konuştu.

“Yüksek katlı binalarda yangın söndürme sistemler var!”

Oğuz Özyiğit’in gündeme taşıdığı ve daha Önce Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün de “Konuralpte yüksek katlı binalar var. Bizim itfaiye araçlarımızın 9 kattan sonrasına müdahale etme şansı yok. Bu nedenle vatandaşlarımızdan o yüksek katlı binalarda oturmamalarını talep ediyorum” dediğinin hatırlatılması üzerine Gösterişli, “O yüksek katlı binalarda yangın söndürme sistemleri var. Bu yangın söndürme sistemleri her blokta var. İnsanlarımız o binalarda güven içerisinde oturabilir.” diyerek tartışmaya farklı bir boyut kazandırdı.

Yorumlar (15)
Misafir 9 ay önce
Ne yaparsan yap yaranamazsin.kaninda var, muhalefet,iyi partiymiş topunuz hainsiniz.iyi chpkk HDP bu ülkede ziyankardir.gereksizdir,derhal kapatilmali,vatandaş suç işlediği zaman ceza,yukarda adı geçen partiler her gün suç işliyor,yaptırım ceza yok ohh ne ala memleket,asılacağı aşalım,kesileceği keselim. Adaleti tesis edelim.
Düzceli 9 ay önce
Sn.Gösterişli topu taça atmışsın,yani formülü bulmuşsun,siz il belediyesiniz her olaya müdahale etme zorunluluğunuz var.
Hasan 9 ay önce
Bu pirinç daha çok su kaldırır.
Hülagü Danış 9 ay önce
Klasik oğuz özyiğit,hemen çamur atma politikası yaptı.Ama gerçekleri saptıramazsınız,güneş balçıkla sıvanmıyor.
Tecrübe 9 ay önce
65lik Hüdaver > 45lik Oğuzu yerle bir etti. Komik duruma düştünüz oğuz bey
Düzceli 9 ay önce
Hüdaver gösterişli vurdu gol oldu, oğuz cevap ver bakalım. Yaa harbi sen yangın olduğunda neredeydi? Geleni gideni görmediğine göre uzaklardaydın
Gerçek 9 ay önce
Fabrika müdürü yangın olduğunda neredeymiş? Bir sorsanıza, acaba şehir dışında olduğu için hangi itfaiye ekibinin sahaya ilk gelen olduğunu göremedi mi? Sorup öğrenin
Duzceli 9 ay önce
Yangin icin itfayiye kaza icin saglik ocagi elaman icin sanat okulu olmali bu sorunlari cozme yerine sucu ona buna atin kolayi o yillardir duzce yapilan bu yazik birileri duzcenin gelismesini istemiyor gibi geliyor insana yazik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı