banner851

banner614

YANGININ ARDINDAN YARDIMA KOŞTULAR!

banner619

Düzce merkeze bağlı Dedeler Mahallesi’nde geçtiğimiz günlerde çıkan küçük çaplı yangında evi hasar gören 90 yaşındaki vatandaş için seferber olan Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü, yapılan bakım, onarım ve temizlik çalışması ile ikamet yaşanacak hale getirdi.

banner846
Gündem 10.12.2019, 14:41 10.12.2019, 16:08
1330
banner844
Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü eliyle ihtiyaç sahibi ve yardıma ihtiyacı olan yaşlı vatandaşlara yönelik çalışmalar devam ediyor.
Bu kapsamda merkeze bağlı Dedeler Mahallesi’nde yalnız yaşayan 90 yaşındaki vatandaşın evinde çıkan yangın sonrası ziyarete giden Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü yetkilileri evde meydana gelen hasar ve bakım ihtiyacı konusunda tespitler yaptı.Daha sonra evde bakım hizmetleri personeli yaşlı kadının evine gelerek bakım, onarım ve temizlik yaptı. Çalışmalara bizzat refakat eden Müdür Sosyal Yardım İşleri Müdürü Yasemin Özel Uğurluçelik, yaşlı kadın ile sohbet ederek başka bir ihtiyacı olup olmadığını sordu.


Konu hakkında Sosyal İşler Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Dedeler Mahallemizde ikamet eden 90 yaşındaki vatandaşımızın evinde çıkan yangının küçük çaplı maddi hasara sebep olduğu tespit edildi. Müdürümüzce yapılan ilk ziyarette evin yaşanacak durumda olmadığı ve bakım, onarıma ihtiyaç duyduğu belirlendi.
Evde bakım ekiplerimizce yangın sonrası evde bakım, boyama, tamir ve detaylı temizlik çalışması yapıldı.


Çalışmaların sonrasında Müdürümüz tarafından ziyaret edilen vatandaşımıza başka bir ihtiyacı olup olmadığı sorularak Başkanımız Faruk Özlü’nün selam ve geçmiş olsun dilekleri iletildi” denildi.

 
Yorumlar (1)
......... 2 yıl önce
haber budur. gerisi hikaye ......
24°
kapalı