banner851

banner955

YAPIMI BAŞLAMADAN ÖDÜLÜ GELDİ

Düzce Belediyesi tarafından ihalesi bu ay içerisinde yapılacak olan Asar Deresi projesi Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ödüllendirildi. Yapımından önce ödülü gelen proje için konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü; “Şehrin gerdanlığı için hazırladığımız projemiz için kısa süre sonra ilk kazmayı vuracağız. Projemizi Düzce halkımız da çok beğenecek” şeklinde konuştu.

Gündem 01.06.2022, 16:00
5191
YAPIMI BAŞLAMADAN ÖDÜLÜ GELDİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ‘nün en çok önemsediği projelerden biri olan Asar Deresi için hazırlanan "Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi’ için bu ay içerisinde ihaleye çıkılacak. İhalesinin ardından kısa sürede çalışmaların başlayacağı proje Düzcelilerde büyük heyecan uyandırdı.DÜZCE BELEDİYESİ ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ


Şehrin simgesi haline gelecek olan Asar Deresi için 3 etap olarak planlanan projeye daha başlamadan ödül geldi. Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen “Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda ‘Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi’ ile ödül aldı.

Türkiye Belediyeler Birliği tarafından 2021 yılında duyurulan Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nın sonuçları açıklandı. Düzenlenen yarışmaya ‘‘Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi’ ile katılan Düzce Belediyesi ödüle layık görüldü."BAŞKAN ÖZLÜ’DEN TEŞEKKÜR”


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, açıklanan proje sonuçları üzerinden yaptığı değerlendirme de “Türkiye Belediyeler Birliği çatısı altında düzenlenen Yeşil Şehirler Fikir ve Proje Yarışması’nda bizleri ödülü layık gören değerlendirme komitesine çok teşekkür ediyorum. Yeşil Düzce olarak anılan şehrimizin bu unvanını koruyarak kente yeni projeler kazandırmaya devam edeceğiz" dedi.

“BU ŞEHİR HEPİMİZİN"


Özlü, Yarışmaya ‘Asar Deresi ve Çevresi Rekreasyon Alanı Kentsel Tasarım Projesi’ ile katılım sağladıklarını belirtti. Başkan Özlü ayrıca “Vatandaş odaklı, çevresel değerleri koruyan, kaynakları sürdürülebilir bir şekilde kullanarak, sosyo-ekonomik dengeleri gözeterek, temel kentsel hizmetlerin adil ve erişilebilir bir şekilde sağlandığı, yaşam kalitesi yüksek ve değer üreten bir şehir oluşturulmasını amaçladık.” Şeklinde konuştu.

banner844
Yorumlar (7)
vatandaş 7 ay önce
yürü be başkan helallll!!
Gurhan 7 ay önce
Akponcurtv
m 7 ay önce
kendi kendilerine ödül verip haber yapıyorlar. tebrikler yandaş öncü
Kemal 7 ay önce
Gene fotolarda bir tane çay içecek yer gözükmüyor yine koyarlar 2 tane kulübe zıpır zıpır kahve çeşitleri
Oblomov 7 ay önce
Faruk özlü efsane olma yolunda ilerliyor.
Kazım 7 ay önce
Proje tek bir noktadan aynı görüntüyle verilmiş. Proje detayı bu kadar mı?
dzc 7 ay önce
bu yeni bi proje degil ki yıllardır gelen hiç bir belediye başkanın yapmadıgı bi proje
Yeni Sayımız