banner851

banner955

YARALI ASKERİN AİLESİNİ ZİYARET ETTİLER

CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü ve beraberindeki partili kadınlar Afrin’de teröristlerin hain tuzağıyla yaralanan 12 askerden biri olan Düzce’nin Cumayeri ilçesinden Jandarma Uzman Çavuş Şevket Özdemir’in ailesini ziyaret etti. Şehit acısının Türk milletin ve annelerinin ortak acısı olduğunu söyleyen Tütüncü, yaralı asker Özdemir’in durumunun iyi olmasının son derece sevindirici olduğunu belirtti.

Gündem 03.03.2018, 16:22 03.03.2018, 17:10
3217

Zeytin dalı Harekatı’nın 41. Gününde Afrin’de düzenlenen operasyonda PYD/YPG mensubu terörist grubunun silahlarla saldırdığı hain tuzakta şehit olan 8 Mehmetçiğin acısını bir anne olarak derinden hissettiklerini söyleyen CHP Düzce İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Başak Tütüncü, aynı operasyonda yaralanan 12 askerden biri olan Düzce’nin Cumayeri ilçesinden Jandarma Uzman Çavuş Şevket Özdemir’in ailesine ziyarette bulundu.

"Evlatlar hepimizin evlatları"
Ziyarete partinin kadın üyeleriyle giden Tütüncü “8 şehidimizin haberi ulaştı. Hepimizin yüreğine ateş düştü. Acı içerisinde kavruluyoruz açıkçası. Afrin’den gelen şehit haberlerinin ardından yaralı askerlerimizden de birinin Düzceli olduğunu öğrendik. Yanlarında olduğumuzu belirtmek için onlara teselli olabilmek için de dün kendilerinin yanına gitmek istedik. Önce ben Şevket evladımızı aradım. Telefonla görüştük, sağlık durumu hakkında bilgi aldım. İyi olduğunu öğrendim. Ardından annesini Zeynep annemizi aradım. Kadın Kolları arkadaşlarımla bizzat yanına gitmek istedik. Dün akşamda Cumayeri’nde ki evlerinde ziyaret ettik. Gazimizin haberini alan komşuları, akrabaları hepsi oradaydı. Hepsiyle sarıldık, kucaklaştık, dertleştik. Yaralı olduğu için teselli olduk ama 8 ayrı eve ateş düşmüştü onların acısını birlikte paylaştık. Türk ordusu hem içerdeki hain gruplara karşı hem dışarıdaki emperyalist güçlerin desteklediği hain terör örgütlerine karşı her zaman dimdik ayakta, her zaman güçlü. Türk milleti olarak bizlerde siyasi parti ayrımı gözetmeksizin hepimiz yanlarındayız. Burada da yaralı askerimizin yanında olduğunu hemde bizler hem de bakanımız Faruk Özlü’nün de bu konuyla çok yankında ilgilendiği haberini aldık. Bu evlatlar hepimizin evlatları. Hepimiz her zaman yanlarındayız” diye konuştu.
 
"Düzce’ye gelecek"
Tütüncü, yaralı askerin çok yakında Düzce’ye getirileceğini söyleyerek, “Önce Sivas’a gidilecek Şevket’in eşi orada çünkü. Birliğine komutanına bilgi verilecek, sonrasında Düzce’ye gelecek. Buraya geldiğinde evladımızı da ziyaret etmek istiyoruz. En kısa zamanda Düzce’ye gelecek diye düşünüyorum” diye konuştu.
 
Haber: A. SARI

banner844
Yorumlar (3)
E. Ö. 5 yıl önce
İlknur hanım CHP için büyük şanstır
Mustafa Öktem 5 yıl önce
Hanımefendiyi tebrik ederim.CHP il başkanı ise Esed le görüşelim vs diyor aynı gün.İşin aslı ne biliyor musunuz CHP li vatandaşlar üst üste 4 rekat abdest bozmadan namazı bitirseniz bu millet sizi de ciddiye almaya başlayacak ama maalesef
Faruk 5 yıl önce
Esed'i kim yıkmak istiyor.1-ABD 2-İsrail 3-AB 4-AKP. Yıkılınca ne olacak? Sıra Türkiye'ye gelecek. Büyük oyunun bozulması için ne yapmak lazım. Beynin varsa düşün.
27
parçalı bulutlu