banner851

banner614

Yardımlar yola çıktı !

İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından yaralar hızla sarılmaya çalışılırken, Afet Bölgesinde bulunan Kızılay ekiplerinin tespiti sonucu bölgeye 60 adet çamaşır makinesi gönderildi.

banner619
Gündem 11.09.2009, 00:15
200
Yardımlar yola çıktı !

İstanbul’da yaşanan sel felaketinde zarar gören selzedeler için sel sonrası temizlik çalışmalarına katkı olması düşüncesiyle Düzce Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürlüğünden İstanbul’a 60 adet çamaşır makinesi gönderildi. Düzce Beyciler Mahallesinde bulunan Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik merkezi deposundan yüklenen çamaşır makineleri Kızılay’a ait Kamyonla İstanbul’a doğru yola çıktı. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi Müdürü Mustafa Yılmaz, sel felaketinin ardından yaraların sarılmaya başlandığını belirterek,” Sizinde bildiğiniz gibi İstanbul’da yaşanan sel felaketinin ardından yaralar sarılmaya başlandı ve temizlik çalışmaları yapılıyor. Orada bulunan Bölge Müdürlüğümüzden alınan ihtiyaçlar neticesinde, temizlik malzemeleri ve çamaşır makinesi ihtiyacı olduğu bildirildi. Bizde bu gün burada Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezi olarak 60 adet çamaşır makinesini gönderiyoruz. Derneğimizde bir hazırlık var daha çok hijyen malzemelerine yönelik, tabi bunun yanında Sıçak yemekte veriliyor bölgede. Vatandaşlarımızdan Kızılay’a bağışta bulunmalarını istiyoruz. Özellikle giysi, hijyen için temizlik malzemeleri ve nakdi yardımda kabul ediyoruz. Yardım için bizim her türlü hazırlıklarımız var.” Şeklinde konuştu. Mustafa Yılmaz sürekli teyakkuz halinde olduklarını belirterek 24 saat görev yaptıklarını ve bütün izinlerin iptal edildiğini söyledi. Olası sel felaketine hazırlıklı olduklarını ve bir hafta boyunca teyakkuzda bulunacaklarını belirten Mustafa Yılmaz, Afet esnasında gerekli olan bütün eşyaların araçlarda yüklü vaziyette hazır bekletildiğini ifade etti.

Düzce Beyciler Mahallesindeki Batı Karadeniz Afet Müdahale ve Lojistik Merkezinden 60 adet Çamaşır makinesi yüklü olarak yola çıkan Türk Kızılay’ına ait kamyon Kızılay Marmara bölgesi lojistik merkezine yardım malzemelerini götüreceği ve dağıtımın buradan yapılacağı öğrenildi.

Yorumlar (0)