banner851

banner614

YARGIDAKİ DEPREM DÜZCE'YE DE SIÇRADI

Düzce’de 7 cumhuriyet savcısı, 6 hakim görevden uzaklaştırdı. Düzce'de 5 yargı mensubu gözaltına alındı. Gözaltına alınan savcılardan biri de Ergenekon soruşturmasında İ. C.'i tutuklatan savcı O. Ş.’dı.

banner619
Gündem 17.07.2016, 00:15 08.07.2020, 10:49
18316
YARGIDAKİ DEPREM DÜZCE'YE DE SIÇRADI

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2. Dairesinin 541'i ilk derece idari yargıda, 2 bin 204'ü ilk derece adli yargıda olmak üzere 2 bin 745 hakimi açığa aldı.  Düzce’de de Cumhuriyet savcıları A. A., Z. Y., M. T., O. Ş., O. K.,O. T., O. D. Ş. ile hakimler Ö. Y., H. K.,M. Ş., C. D. T., M. K.  ile A.  Ş. açığa alındı.

Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu'nun FETÖ/PDY'nin darbe girişimi ile ilgili başlattığı soruşturma kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatı üzerine Düzce genelindeki operasyonda 3'ü savcı 2'si hakim olmak üzere 5 yargı mensubu gözaltına alındı.

Daha önce ismi CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve emekli Orgeneral Saldıray Berk'in de aralarında bulunduğu 14 sanığın "Ergenekon terör örgütü üyeliği" suçundan yargılandığı Erzincan'daki Ergenekon davasının savcılarından O. Ş. da gözaltına alınanlar arasında yer aldı.

Ş.'ın Fatih Mahallesi'nde bulunan evinde arama yapan Düzce İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, ikamette bulunan belge ve dökümanlara el koydu.

Sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, emniyete götürüldü. Haklarında gözaltı kararı bulunan diğer hakim ve savcıların yakalanması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Yorumlar (16)
Yavuz 5 yıl önce
Mecburen bu köpeğin yurtlarında kaldı tek suçu bu
Yavuz 5 yıl önce
Benim ismim yavuz küçükkaya abim mukadder küçükkaya ve şuan hapiste savcı idi benim facebook sayfama bakın Allah aşkına benden fetocu olurmu abimin de cumhurbaşkanıımız hakkındaki düşüncesi benden farklı değildir biz köyde yaşadığımız için
VATANDAŞ 5 yıl önce
CEZA EVLEİNE ALINAN GARDİYANLAR ARAŞTIRILSIN ÇOĞU FETOŞCULAR AYAĞINA GARDİYAN OLDULAR. OKULLADA ÖĞRETMENLER. ÜNİVERSİTEDE HOCALAR. ÖĞRENCİLER VE BAZI MEMURLAR .
Seher 5 yıl önce
Millet soracak, devlet soracak tikilacak siniz hapiste en onemliside hayat boyu ordasiniz. Hz. Allah a ne cevap vereceksiniz. .
Ya Sabır 5 yıl önce
İlahi adalet vardır ama bu ilahi adalet degildir. Bu süreçte haksızlık yapan herkesi tüm kalbimle Allaha havale ediyorum. Allah her şeyi bilir, işitir. O'nun adaletinden daha büyük adalet yoktur.
Asin 5 yıl önce
İdan gelsin
Adalet 5 yıl önce
Bu insanlardan cemaatle alakası bile olmayan ama Sedace cocuğu cemaat okulunda okuduğu için açığa alınan isimler var biraz edepli yorum yapın
Reis 5 yıl önce
Bu Hakimler ve savcılar yüzünden mağdur olan insanlar. Ne olacak bunların baktığı davalara tekrar bakılmalı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın